Apple sa ospravedlnil za spomaľovanie starších iPhonov. Majiteľom ponúka „výhodnú“ výmenu batérie

iphone
Zdroj: pixabay.com

Pred viac ako týždňom sa do sveta dostala informácia o tom, že spoločnosť Apple zámerne spomaľuje staršie iPhony s dosluhujúcimi batériami. Najnovšie verzie operačného systému iOS na starších iPhonoch 6 a 6S spôsobovali zníženie frekvencie procesoru, čo samozrejme ovplyvnilo rýchlosť celého smartfónu. Spoločnosť sa prvých pár dní ohradzovala tým, že sa jednalo o nevyhnutné kroky a iba chceli ukrátiť svojich zákazníkov o zbytočné problémy. Ako sa dalo čakať, nie všetci si túto výhovorku zobrali za svoju a na Apple sa zniesla vlna kritiky. Po pár dňoch sa svetový gigant konečne oficiálne ospravedlnil a majiteľom ponúka „výhodnú“ výmenu starej batérie.

Vyhlásenie spoločnosti Apple:

„V posledných dňoch sme od našich zákazníkov obdržali obrovské množstvo spätnej väzby o tom, akým spôsobom znižujeme výkonnosť iPhonov so staršími batériami a o tom, ako sme tento proces ozrejmili verejnosti. Uvedomujeme si, že sa niektorí z Vás cítia tak, že sa na Vás Apple jednoducho vykašľal. Ospravedlňujeme sa. Na túto tému viaže niekoľko nedorozumení a preto by sme chceli objasniť niektoré informácie a zmeny, ktoré vykonávame. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvom rade sme nikdy – a nikdy nebudeme – nespravili nič, aby sme úmyselne skrátili životnosť akéhokoľvek produktu spoločnosti Apple. Naším cieľom bolo vždy vytvoriť produkty, ktoré všetci milujú a vytvárať iPhony, ktoré vydržia tak dlho, ako je to len možné.“

„Lukratívna“ ponuka pre majiteľov starších iPhonov

Keďže si spoločnosť Apple uvedomuje svoje chyby, prišla aj s čiastočným odškodnením pre majiteľov starších iPhonov s dosluhujúcimi batériami. Majiteľom iPhonov 6 a starších, Apple ponúka výmenu batérie iba za $29, ktorá by mala byť dostupná od januára do decembra 2018. Samozrejme, treba si uvedomiť, že sa jedná iba o USA a zatiaľ nikto ani len netuší, či sa niečoho takého dočkajú aj zákazníci v Európe, nie to nedajbože na Slovensku. Na začiatku roka 2018 by sa mala v operačnom systéme iOS objaviť aj nová funkcia/ aplikácia, vďaka ktorej budú môcť používatelia nazrieť do zdravotného stavu ich batérie a tým pádom sa môžu vyvarovať zbytočným problémom čo najskôr, ako to len bude možné.

Zdroj: apple.com, úvodný obrázok (Pixabay)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre