Spravodajstvo

Uber obnovuje prevádzku. Od zajtra bude brázdiť ulicami Bratislavy

V dôsledku pandémie COVID-19 budú musieť však autá spĺňať vyšší hygienicky štandard.

Obľúbená platforma Uber, ktorá funguje ako taxi služba, od zajtrajšieho dňa, teda od 6. mája, opäť zaplní ulice Bratislavy. Informuje o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Nebude to však bez obmedzení

V dôsledku pretrvávajúcej pandémie, prevádzka však nebude bez obmedzení.  Spoločnosť hovorí, že obnovuje služby UberX a Comfort, kde jazdia licencovaní vodiči, ktorí budú musieť spĺňať zvýšený hygienický štandard v súlade s vládnymi nariadeniami. Okrem toho spoločnosť dodáva:

„Počas posledných mesiacov Uber predstavil niekoľko iniciatív na podporu komunít v boji proti koronavírusu. Aj na Slovensku spoločnosť zaviedla zvýšené opatrenia v súlade s nariadeniami a odporúčaniami príslušných orgánov. Medzi nich patrí informovanie vodičov a zákazníkov o nových bezpečnostných a hygienických opatreniach a bezplatné vybavenie najaktívnejších vodičov štítmi vo vozidlách (bariéry oddeľujúce pasažierov od vodičov). Firma zároveň poskytne do vozidiel hygienické bezpečnostné karty s informáciami pre zákazníkov o bezpečnom správaní sa vnútri vozidla.“

Spoločnosť Uber zároveň vyzýva cestujúcich k zodpovednosti, aby necestovali keď sa cítia chorí, aby si častejšie umývali a dezinfikovali ruky, aby si sadali na zadné pravé sedadlo, a aby nosili rúška.

Uber - Request a ride
Uber - Request a ride

Zdroj: tlačová správa

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close