HuaweiSpravodajstvo

TSMC potvrdzuje, že od 14. septembra ukončuje dodávky procesorov pre Huawei

Dôvodom sú pretrvávajúce sankcie voči Huawei

Spoločnosť TSMC oficiálne potvrdila, že zastavila spracovávanie nových objednávok od spoločnosti Huawei k 15. máju, pričom posledné dodávky procesorov budú vybavené najneskôr do 14. septembra. Na tému upozorňuje portál anandtech.com.

Celá situácia týkajúca sa obmedzenia kooperácie so spoločnosťou Huawei má pôvod v rozšírení sankcií zo strany USA voči čínskemu technologickému tigrovi. Spoločnosť totiž nemôže odoberať produkty už ani od neamerických firiem, ktoré využívajú na ich výrobu amerického technológie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V dôsledku týchto opatrení kooperácie od polovice mája do polovice septembra je v akomsi „prechodnom období“, kedy TSMC môže dokončiť prijaté objednávky, ale nemôže prijímať nové.

Nie tak dávno sa objavili informácie hovoriace o tom, že spoločnosť Huawei ešte pred uvalením nového kola sankcií stihla spraviť kľúčovú objednávku, ktorá mala zabezpečiť dostatok procesorov na nadchádzajúce obdobie. Medzičasom však spoločnosť začala hľadať aj alternatívnych dodávateľov, pričom ako potenciálny hlavný „náhradník“ sa aktuálne najviac javí spoločnosť MediaTek.

Pokiaľ ide o TSMC, tak tá došla o vcelku veľkého klienta, ktorý sa podielaľ na ziskoch spoločnosti zhruba na úrovni 23% (niektoré zdroje uvádzajú len 15%). Ale aj napriek tomu spoločnosť predpokladá, že bude v tomto roku rásť. Medziročne by podľa odhadov spoločnosti mali vygenerovať vyššie príjmy približne o 20%.

TSMC malo požiadať o výnimku

Podľa správ, ktoré priniesol taiwanský magazín ITHome.com, spoločnosť TSMC mala požiadať americké úrady o udelenie výnimky, aby mohli aj naďalej obchodovať s Huawei. Malo sa tak stať ešte pred 14. júlom, čo bol hraničný termín na podanie žiadosti.

Hoci oficiálnu odpoveď na túto žiadosť ešte nepoznáme, tak aj napriek tomu môžeme predpokladať negatívne stanovisko. So žiadosťami doposiaľ neuspeli ani ďalší mnohí technologickí giganti. Dokonca neuspela ani spoločnosť Google, ktorá mala v minulosti lobovať u americkej vlády, aby mohla aj naďalej kooperovať s Huawei.

V každom prípade, múdrejší budeme v dohľadnej dobe, či TSMC dostane alebo nedostane výnimku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close