BezpečnosťSpravodajstvo

Chrome pravdepodobne dostane dlho žiadanú funkciu spojenú so správou hesiel

Google pracuje na vstavanom správcovi hesiel v prehliadači Chrome

Internetový prehliadač Google Chrome je vcelku sofistikovaným prehliadačom, ktorý už dávno neponúka len „prehliadanie internetu“. V minulosti sme Vám ukázali, ako je možné si napríklad synchronizovať prihlasovacie údaje naprieč viacerými zariadeniami a skontrolovať si, či náhodou medzičasom neboli nejakou službe prezradenými.

Najnovšie portál 9to5google.com poukazuje na ďalšiu funkciu spojenú so správou prihlasovacích údajov, ktorú ocenia mnohí z nás.

V rámci experimentálnych funkcií (chrome://flags) sa objavilo nastavenie, ktoré umožňuje úpravu prihlasovacích údajov, ktorá v aktuálnej verzii prehliadača absentuje.

Edit passwords in desktop settings

Enables passwords editing in desktop settings.

#edit-passwords-in-desktop-settings

Čo to v praxi znamená? Google zjavne pracuje na implementácii služby správcu hesiel. Používateľ si tak bude môcť upraviť prihlasovacie údaje priamo z rozhrania prehliadača Chrome. Podľa aktuálnych popisov, ktoré sú prístupné, dostupná by mala byť pre Windows, macOS a ChromeOS zariadenia.

V súčasnosti však o funkcii viac informácií nevieme. Dôvodom je, že okrem pridania týchto nastavení v experimentálnych  funkciách vývojárskej verzie prehliadača sa žiadna ďalšia zmena neudiala, ktorá by prezrádzala viac podrobností. Dostupnou by však teoreticky mohla byť už v vo verzii 86 až 88.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close