Sponzorovaný obsahSpravodajstvoWindowsZariadenia

TIP REDAKCIE | Nádielka Windows 10 tabletov je tu!

Windows 10 je fenomén a v spojitosti s kvalitným prístrojom je radosť s ním pracovať. Dnes vám v rámci tipu redakcie prinášame z ponuky GearBest.com (Po kliknutí na odkaz budete presmerovaný na celú akciovú ponuku e-shopu) viacero zaujímapých kúskov, ktorými sa pokúsime potešiť ako menej náročných tak aj tých náročnejších používateľov.

Prvým takýmto zariadením, ktorým sa pokúsime zaujať hlavne tých náročnejších používateľov je tablet Teclast Tbook 16 Pro (od zajtrajšieho dňa 3.10.2016 bude dostupné v zľave za 182€. Pôvodná cena zariadenia je niečo cez 350).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Teclast Tbook prichádza s operačným systémom Windows 10, s ktorým sme sa samozrejme dočkali aj všetkých vlastnosti ako aj vychytávok tohto operačného systému. Napríklad takou šikovnou funkcionalitou je tvorba poznámok priamo v internetovom prehliadači Microsoft Edge, synchronizácia všetkých vašich zariadení s Windows 10, ale to najlepšie je podpora desktopových hier a aplikácií.

Poďme sa teraz pozrieť na to, čo nájdeme vo vnútri tohto „tátoša“. Procesor zariadenia je od známeho výrobcu Intel – Chery Trail Z8300 (s 14nm architektúrou) s taktom od 1.44GHz až do 1.84GHz, v závislosti od potreby výkonu o čo sa stará technológia Turbo Boost. O bezproblémový chod multitaskingu sa zase stará 4GB RAM pamäte (DDR3L), ktorej sekunduje úložný priestor o veľkosti 64GB s možnosťou rozšírenia o ďalších 128GB.  O chod graficky náročnejších aplikácií či hier sa zase stará grafická karta Intel HD Graphic 8. generácia zvládajúca hry ako League of Lengends, Counter Strike a ďalšie bez zaváhania.

Prácu či zábavu si na tomto zariadení budete môcť vychutnať na netradične veľkom displeji, ktorý dosahuje 11.6“ (reagujúci až na 10 dotykov súčasne) s parádnym rozlíšením  1920 x 1080 bodov. Na prednej strane zariadenia ďalej nájdete 2MP kameru, ktorá plnohodnotne postačí na video hovory s vašimi priateľmi

V rámci konektivity nechýba podpora Micro HDMI, Micro USB slotu, 3.5 jack, DC Jack, Bluetooth vo verzii 4.0, či magnetický dock pre klávesnicu, vďaka ktorému premeníte zariadenia v prenosný PC.

Mimochodom, výrobca do tohto tátoša implementoval batériu s kapacitou 7200mAh a celé to „zabalil do ultratenkého tela, ktoré má neuveriteľných len 4.8mm a je vyhotovené z kovu.

nakupujem-button_1

Druhým zariadením, ktoré sme sa vám rozhodli predstaviť je z kategórie „ľudových“ – Chuwi Hi8 Pro, ktorého cenovka je niečo cez 80€, čo však neznamená že sa jedná zariadenie bez „výkonu“.

Zariadenie prichádza ako pri prvom zmieňovanom tablete s predinštalovaným systémom Windows 10 (a Androidom 5.1), ktoré ponúka rovnaké vymoženosti, na ktoré  sme zvyknutí pri PC verzii tohto OS. Prednú stranu tvorí 8“ displej  s FULL HD rozlíšením (1920 x 1200 bodov). Srdce tohto zariadenia tvorí procesor Intel Atom – X5 s taktom až do 1.84GHz, ktorému sekunduje operačná pamäť RAM o veľkosti 2GB (DDR3L), ktorej sekunduje úložný priestor o veľkosti 32GB s možnosťou rozšírenia o ďalších 128GB. O chod hier a aplikácií sa zase stará grafická karta Intel Graphic 8. generácie.

Ďalej, na zadnej ako aj prednej strane zariadenia nájdete 2.0 MP kameru s možnosťou fotografovania ako aj natáčanie videí. Avšak povedzme si úprimne, kto z nás využíva k foteniu tablet? Preto fotoaparát skôr využijete len  na núdzové vyhotovenie fotografie alebo na video hovory.

V rámci konektivity výrobca myslel od základnej výbavy v podobe 3.5 jacku, HDMI konektora, WiDi Wireless, Bluetooth technológie vo verzii 4.0 aj na USB konektor Type – C, ktorý poslúži nie len na bleskurýchle prenesenie dát (10x rýchlejšie ako pri klasickom USB konektore), ale aj na výrazne rýchlejšie nabitie batérie ktorej kapacita je 4000 mAh.

Mimochodom, výrobca toto všetko schoval do elegantného tela s hrúbkou 9.3mm, čo je síce o niečo širšie telo ako vyššie spomínané zariadenia, ale stále sa jedná o veľmi atraktívnu hrúbku, ktorá upúta oči zvedavcov.

nakupujem-button_1 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close