SpravodajstvoWindows 10 Mobile

TCL oznámilo dostupnosť a cenu zariadenia Alcatel Idol 4 Pro pre Česko a Slovensko

Je to tu, konečne. Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie, že Alcatel Idol 4 Pro je dostupný v Európe, konkrétne pre nemecký trh cez Amazon (odkiaľ je ho možné objednať aj k nám) a dnes spoločnosť TCL oznámila dostupnosť smartfónu aj pre československý trh.

Špičkový telefón na Windows platforme

Srdcom telefónu IDOL 4 PRO je výkonný štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 820, ktorého dve jadrá sú taktované na 1,25 GHz a ďalšie dve na 1,6 GHz. Jeho výkon podporuje operačná pamäť o kapacite 4 GB. Pre ukladanie dát je pripravené 64GB vnútorné úložisko, ktoré je možné pomocou pamäťovej Micro SD karty rozšíriť až o ďalších 512 GB.

Smartphone je vybavený AMOLED displejom s uhlopriečkou 5,5 palcov a rozlíšením Full HD, ktorý ponúkne výbornú čitateľnosť na priamom slnečnom svetle.

Zdroj: tlačová správa

IDOL 4 PRO disponuje 21Mpx hlavným fotoaparátom s objektívom pozostávajúcim zo šiestich optických členov, ktorý bleskovo zaostruje. K robení selfie v rozsahu až 84 stupňov slúži 8 Mpx predná kamera. Vynikajúci audio zážitok zaisťujú dva výkonné 3,6 wattové reproduktory s vlastným zosilňovačom a hifi priestorový zvuk slúchadiel.

Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na prstom dobre dosiahnuteľnom mieste zadného panelu pod fotoaparátom. Vďaka nej sú dáta v telefóne bezpečne chránené pred nepovolanými osobami.

Telefón podporuje všetky v Európe využívaná LTE pásma a potešia aj dvojpásmový Wi-Fi štandard 802.11ac umožňujúce rýchly bezdrôtový prenos dát. K pripojenie ďalších zariadení slúži obojstranný konektor USB typu C alebo bezdrôtové rozhranie Bluetooth.

Displej sa otáča hore nohami, reproduktory hrajú spredu i zozadu

Symetrický dizajn minuloročnej vlajkovej lodi Alca IDOL 4S bol využitý aj pri modeli IDOL 4 PRO. Rozhranie telefónu preto samo spozná, v akej polohe sa zariadenie nachádza a podľa toho prispôsobí obraz na displeji. Vďaka tejto unikátnej funkcii a mikrofónom na oboch stranách je možné telefón používať rovnako dobre bez ohľadu na to, či uchopíte telefón normálne alebo hlavou dole. Obojstranný je tiež zvuk – reproduktory s výkonom 3,6 wattov sú umiestnené nielen hore a dole, ale aj na zadnej strane.

Precízny dizajn – sklenená chrbát a kovový rám

IDOL 4 PRE zaujme tenkým 6,99mm profilom, zlatým kovovým rámčekom a 2,5D Dragontrail odolným sklom zahnutým pri okrajoch, ktorý na zadnej strane vytvára efekty odleskov svetla. Táto kombinácia podčiarkuje prémiové spracovanie a dodáva telefónu luxusný vzhľad.

Z telefónov IDOL 4 zostalo zachované aj tlačidlo BOOM na bočnej strane, ktoré je určené pre jednoduché ovládanie fotoaparátu.

Cena zariadenia pre náš trh je 14 999 Kč, resp. 549,99 € s DPH

Zdroj: tlačová správa, vlastný

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close