SpravodajstvoTechnológie

Microsoft má novú aplikáciu na pomoc ľudom, ktorí majú problémy so zrakom

Seeing AI, najnovšia aplikácia, ktorú vydal Microsoft, môže výrazne zmeniť každodenný život nevidiacich a slabovidiacich ľudí. Táto aplikácia je postavená na práve prebiehajúcich výskumných prácach spoločnosti Microsoft, ktorá sa snaží naplno využiť silu AI na popísanie okolitých ľudí, textu a objektov. Stačí, aby títo ľudia, ktorých postihla nejaká zraková vada, namierili telefón a vypočuli si informácie o okolitom svete. Aplikácia Seeing AI dokáže rozoznať a uložiť v pamäti rôzne objekty a tváre. Rovnako dokáže rozoznať rôzne črty tváre, približný vek, emócie a podobne.

„Naozaj si myslím, že bude táto aplikácia veľkou zmenou a pomocou pre mnoho ľudí, aj najmä vďaka svojej jednoduchosti“ nechala sa počuť Jenine Stanley, ktorá je slabovidiaca a robí recenzie aplikácií a nových technológií pre Main Menu – americký koncil nevidiacich.

Doterajšie funkcie:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Krátke texty – dokáže prečítať text, ktorý sa nachádza pred kamerou
  • Dokumenty – poskytuje zvukovú pomoc pri zachytávaní vytlačených dokumentov a rozpozná text spolu a jeho pôvodné formátovanie
  • Produkty – pomáha lokalizovať čiarový kód a identifikovať z neho daný produkt
  • Osoby – dokáže rozoznať a opísať ľudí a ich emócie
  • Scenéria – experimentálna funkcia, ktorá opisuje dianie v okolitom svete
  • Mena – dokáže z bankovky rozoznať menu v ktorej platíte

Táto aplikácia je momentálne dostupná iba pre iOS užívateľov v Spojených štátoch, Kanade, Indii, Hongkongu, Novom Zélande a v Singapure. Aplikácia je na stiahnutie tu a bližšie informácie tu.

zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close