SpravodajstvoTechnológie

Ťaženie kryptomeny v kufri Tesly Model S? Nie moc dobrý nápad

Kryptomeny zažili v poslednom roku naozaj obrovský boom a ľudia stále viac a viac vyhľadávajú návody a spôsoby, ako by na kryptomenách mohli zarobiť. Ťaženie kryptomien nieje zrovna najjednoduchšou a ani najlacnejšou záležitosťou. V domácich podmienkach je ťaženie kryptomien nevýhodné a ľudia si tento fakt často neuvedomujú a vyhadzujú stovky eur za najnovšie grafické karty, ktorých cena sa im momentálne vráti najskôr tak po 2 rokoch ťaženia. Hlavne kvôli bezhlavému vykupovaniu grafických kariet za vidinou zisku, sa ich cena nehorázne zvýšila a ľudia, ktorí si klasickú grafickú kartu chceli umiestniť do počítača z dôvodu, že chcú hrať hry alebo pracujú s grafikou, majú jednoducho smolu. Na jednu stranu, je tento fakt dosť smutný, no pre ľudí čo sa trošku v týchto záležitostiach vyznajú, je to priam až úsmevné.

„Ťažím za každú cenu“

Klasickým príkladom človeka „idem ťažiť za každú cenu“ je zrejme aj tento majiteľ elektrického auta Tesla Model S. Ten kufor svojho auta využil na ťaženie kryptomien a dúfal, že z tejto zostavy aspoň niečo získa. Prvým problémom, s ktorým sa majiteľ už zrejme stretol, je vysoký odber elektrickej energie. Spleť káblov, grafických kariet, zdrojov a ventilátorov „zožerie“ naozaj veľa a batéria auta sa mu určite nepoďakuje. Teda, jazda a ťaženie zároveň je priam nemožné. Oplatí sa mu to vôbec?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Motherboard

Odpoveď je velice jednoduchá a stručná. Nie. Vozidlá Tesla, ktoré boli zakúpené pred januárom tohto roku, majú bezplatný neobmedzený odber elektrickej energie. Vozidlám zakúpeným po tomto dátume, sa účtujú nemalé peniaze po prekročení hranice 400 kWh. Problém je však v tom, že majiteľovi sa ťaženie nevypláca ani v prípade bezplatného nabíjania batérie v jeho vozidle. Podľa výpočtov uvedených na stránke Motherboard, nemôže majiteľ Tesly Model S ťažiť stále narastajúci Bitcoin. Jedinou voľbou je slabšie Ethereum, ktorý momentálne rastie, no jeho hodnota je oveľa menšia ako hodnota Bitcoinu. Takáto zostava môže podľa odhadov vyťažiť maximálne 675 USD za mesiac, samozrejme, pokiaľ cena Ethereumu neklesne pod 450 USD. Každý z nás by 570 eur iba tak, prijal s radosťou. O zostavu sa treba starať a určite nemôže ísť nepretržite a majiteľ takisto nemôže neobmedzene postávať na mieste Superchargeru. Výťažok v hodnote 570 eur by bez zarátania údržby, ledva pokryl mesačný lízingový poplatok za Teslu Model S.

Vynaliezavosť ľudí už naozaj nepozná hranice a v poslednej dobe sa posúva až do absurdných výšin/nížin. Nie je podľa Vás takýto nápad naozaj „strelený“ ? Čo si o tom myslíte?

Zdroj: Motherboard

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close