APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Táto aplikácia vám umožní spustiť staručký Windows 98 vo vašom Androide

Pozrite sa na aplikáciu Win 98 Simulator, ktorá je schopnou takmer plnohodnotne simulovať rozhranie starého Windowsu 98 v rozhraní Android smartfónu.

Zatiaľ čo sa Microsoft pripravuje na komerčné uvedenie operačného systému Windows 11, ktoré sa uskutoční ku koncu tohto roka, tak portál beebom.com upozorňuje na zaujímavú aplikáciu v obchode Google Play, ktorá dokáže simulovať Windows 98. 

Windows 98 v Androide? Skúste tento simulátor, stojí to za to!

Aplikácia je dostupnou zadarmo a je schopnou vierohodne simulovať prostredie Windowsu 98, na ktorý si spomenú už len tí skôr narodení. Simulácia OS je dokonca tak dôveryhodnou, že pri spúšťaní aplikácie sa nestretneme len s logom Windowsu 98, ale aj so zvučkou, ktorá sprevádzala spustenie operačného systému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Win 98 Simulator
Win 98 Simulator
Developer: LR-Soft
Price: Free

Po spustení aplikácie uvidíte klasické rozhranie OS, ako tomu bolo v čase rozmachu tejto verzie Windowsu. Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Potom, ako podržíte displej v ľubovoľnej časti obrazovky, tak môžete začať pohybovať kurzorom myši. Následne pomocou dvojitého poklepania, tak ako je tomu aj na počítači, vykonáte vami požadovanú akciu, napríklad otvoríte aplikáciu. Pri rôznych akciách, ktoré vyžadujú iné ovládanie, aplikácia vám povie, čo máte spraviť. Napríklad pri kreslení, je potrebné pohybovať sa kurzorom rovnako, avšak aby ste zanechali za sebou napríklad pohyb štetca, tak musíte spolu s pohybom po obrazovke držať aj tlačidlo ovládanie hlasitosti.

Celá simulácia je tak prepracovanou, že vám umožní dokonca pracovať s rôznymi ovládačmi, nastaveniami systému, internetu a podobne. Dokonca môžete vytvárať poznámky, či dokumenty. Za týmto účelom je však vhodné využiť klávesnicu, ktorú aktivujete prostredníctvom ikony klávesnice v pravom hornom rohu displeja. Nehovor viac o aplikáciách, ako je napríklad známy Skicár, s ktorými môžete rovnako interagovať. Tých možností, čo môžete v simulácii Windowsu 98 robiť, je skutočne neúrekom.

Za vývojom tejto aplikácie stojí vývojár s prezývkou LR-Soft. Záverom však musíme dodať, že aplikácia ako taká neprináša žiadne funkcie, s ktorými by dnešné smartfóny už nedisponovali. Na druhej strane, ide o skvelý spôsob, ako si možno pripomenúť „staré dobré časy“, prípadne, aby ste si skúsili, ako fungovali staré programy.

Tak či onak, určite aplikáciu neprehliadnite, stojí minimálne za vyskúšanie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close