APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Budeme môcť posielať cez WhatsApp videá bez straty kvality?

WhatsApp začal konečne aktívne pracovať na funkcii, ktorá nám umožní odosielanie videí bez toho, aby došlo k strate na jeho kvalite.

WhatsApp v posledných dňoch získal extra mediálnej pozornosti. Dôvodom je, že začal postupne sprístupňovať pre prvých používateľov funkciu „Vidieť iba raz“. Ide o funkciu, ktorá umožňuje odosielanie multimediálnych správ v režime, ktorý umožní zobrazenie tejto správy len jedenkrát.

Najnovšie sa spomína ďalšia funkcia, po ktorej baží už dlhšiu dobu mnoho používateľov. O čo konkrétne ide? V súčasnosti, keď odosielame videá prostredníctvom služby WhatsApp, tak dochádza k ich optimalizácii. Dôvodom prečo dochádza k optimalizácii je, aby dochádzalo k čo najmenšiemu prenosu dát. Ide o funkciu, ktorá je pre mnohých dôležitou, najmä v prípadoch, ak máte obmedzené množstvo predplatených dát.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Správy, na ktoré poukazuje portál WABetaInfo poukazujú na to, že vývojári služby WhatsApp prehodnotili aktuálnu politiku a umožnia používateľom vybrať si, v akej kvalite chcú odoslať videá. Ako môžete vidieť nižšie, tak verzia aplikácia WhatsApp 2.21.14.6 obsahuje funkciu, ktorá umožňuje nastaviť kvalitu odoslaného videa.

„Deje sa to! Po niekoľkých rokoch WhatsApp konečne pracuje na funkcii, ktorá vám umožní zvoliť kvalitu odosielaného videa! Táto funkcia je vo vývoji, ale ako vždy vám ponúkneme ukážku:“ píše portál, ktorý rovnako zdieľa aj náhľad funkcie z rozhrania vývojárskej verzie aplikácie.

WhatsApp kvalita odosielaneho videa
Zdroj: WhatsApp

Ako môžete vidieť vyššie, tak WhatsApp ponúkne tri režimy, prostredníctvom ktorých budeme môcť odoslať video. Automatický režim by mal nájsť na základe AI algoritmov najvhodnejšiu kompresiu s cieľom, aby bola zachovaná čo najväčšia kvalita videa a zároveň, aby došlo k redukcii prenesených dát. V druhom prípade, Najlepšia kvalita, video bude odoslané tak, ako bolo zachytené. Inými slovami, nedôjde ku strate kvality odoslaného videa. Posledný režim Úspora dát, bude komprimovať video v čo najväčšej možnej miere.

Portál v závere hovorí, že aktuálne nemá presné informácie, kedy by mohla byť funkcia dostupnou v komerčne dostupnej verzii aplikácie. Druhým dychom však dodáva, že funkcia by mohla byť prítomnou v priebehu najbližších aktualizácií aplikácie. Ide teda o otázku niekoľkých týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close