APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Takto si zapnete Tmavý režim v najpopulárnejších aplikáciach od Google

Zmeňte si Svetlý režim na Tmavý v najpopulárnejších aplikáciach od spoločnosti Google ako sú: Správy, Správca súborov, Youtube a ďalšie.

Tmavý režim je jednou z najžiadanejších funkcií, a preto mnoho výrobcov implementovalo vo svojich nadstavbách možnosť prepnutia Svetlého režimu na Tmavý. Dobrým príkladom je napríklad spoločnosť Xiaomi, ktorá tak spravila niekoľko mesiacov dozadu. Zmena preddefinovanej farebnosti rozhrania však nemení farebnosť jednotlivých rozhraní aplikácií (s výnimkou natívnych aplikácií), a práve preto sme sa Vám rozhodli nižšie priniesť niekoľko tipov, ako je možné zmeniť farebnosť rozhrania zo svetlého na tmavé v najpoužívanejších Google aplikáciach.

Zmeňte si Svetlý režim na Tmavý v aplikáciach Google

Google Kalkulačka

Otvorte si kalkulačku a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu. Následne kliknite na možnosť Zvoliť motív a vyberte Vami preferovaný motív.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Rechner
Rechner
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Kalendár

Postup pri zmene Svetlého motívu na Tmavý v aplikácii kalendár je veľmi podobný. Otvorte si aplikáciu, kliknite na možnosť Menu, potom na Nastavenia > Všeobecné > Motív. Hotovo, v rámci tejto položky môžete zmeniť Svetlý motív na Tmavý.

Google Kalender
Google Kalender
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Kontakty

Jednou z ďalších najpoužívanejších aplikácii od Google sú bezpochyby Google kontakty. Otvorte si aplikáciu a kliknite na ikonku (hamburger) Menu, následne na Nastavenia, v sekcii Displej zvoľte možnosť Vybrať motív.

Kontakte
Kontakte
Developer: Google LLC
Price: Free

Aplikácia Súbory

Jednou z najpodarenejších aplikácii od spoločnosti Google je Správca súborov. V rámci neho Svetlý režim zmeníte na Tmavý pomocou následovných krokov: Otvorte (hamburger) Menu > Nastavenia > Tmavý režim.

Files by Google
Files by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Správy

Aplikácia Správy od spoločnosti Google je predinštalovaná na stovkách rôznych zariadení. Svoju popularitu získala aj vďaka možnosti synchronizácie s počítačovou aplikáciou. Zapnutie Tmavého režimu v aplikácii je možné pomocou rozkliknutia Menu a zvolenia možnosti Zapnúť tmavý režim.

Google Messages
Google Messages
Developer: Google LLC
Price: Free

Youtube

V aplikácii Youtube kliknite na ikonku Gmail účtu > Nastavenia > Všeobecné > Tmavý režim. Hotovo.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

Gmail

Spoločnosť Google začala len pred pár dňami vypúšťať aktualizáciu pre aplikáciu Gmail, v rámci ktorej pribudla možnosť zmeny Svetlého režimu na Tmavý. Túto možnosť by ste mali nájsť v sekcii Nastavenia > Všeobecné nastavenia > Tmavý režim. Na túto možnosť zmeny upozorňuje jeden z používateľov fóra Reddit.com  (pozn. redakcie: naša verzia aplikácie možnosť zmeny aktuálne neobsahuje, teda je možné, že v našom regióne bude dostupnosť tejto funkcie sprístupnená s oneskorením).

Tmavy rezim aplikacia Gmail pre Android
Zdroj: Reddit.com
Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close