Takto si zapnete automatické vypĺňanie prihlasovacích údajov pre Chrome v Androide

V rámci experimentálnej ponuky prehliadača Chrome sa objavilo nové nastavenie

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Google krok za krokom vylepšuje internetový prehliadač Chrome. Len pár dní dozadu sme mohli čítať, že spoločnosť pracuje na vstavanom správcovi prihlasovacích údajov, a dnes môžeme čítať o ďalšej funkcii, ktorú je možné si  dokonca aj aktivovať.

Zapnite si automatické vypĺňanie údajov

Nová funkcia, ktorá sa objavila v rámci skrytej ponuky menu (vývojárske nastavenia), umožňuje zapnutie automatického vypĺňania prihlasovacích údajov do rôznych služieb.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hoci obdobná funkcia bola aj doteraz dostupnou, tak nová aktualizácia pridáva heslá a názvy účtov / e-mailové adresy na prihlásenie.

Funkciu si je možné aktivovať prostredníctvom skrytého menu (otvorte si chrome://flags) a následne si vyhľadajte v ponuke “Touch To Fill UI for Passwords” a  zvoľte možnosť „Enabled“. Po tom stačí už iba reštartovať prehliadač.

Funkcia je vcelku jednoduchá na použitie, po otvorení stránky s prihlasovacími údajmi stačí kliknúť na pole prihlásenia. Následne Vám vyskočí možnosť s prihlásením sa prostredníctvom uložených údajov v prehliadači Chrome.  Tak, ako môžete vidieť nižšie.

Chrome automaticke vyplnanie prihlasovacich udajov_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak sa budete prihlasovať na nových stránkach, tak Chrome Vás vyzve, či chcete alebo nechcete uložiť prihlasovacie údaje do správcu hesiel.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre