Spravodajstvo

Súťažná konferencia Junior Internet je nielen pre stredoškolákov

Konferencia Junior Internet otvára svoje brány pre mladých tvorcov stránok, aplikácií blogerov, grafikov, či vlogerov, aj v tomto roku. Registrujte svoj projekt už dnes!

Mladí programátori, tvorcovia webových stránok a aplikácií, blogeri a vlogeri, grafici či tí, čo radi píšu texty na internete, sa môžu prihlásiť do jedinečnej súťažnej konferencie Junior Internet, ktorej 16. ročník organizuje AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku.

Prihlasovanie projektov v šiestich súťažných kategóriách WEB, DESIGN, BLOG, APP, LEARN a TEXT je otvorené do 15. marca 2021 na webe súťaže www.juniorinternet.sk.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kto vyhral v predchádzajúcom ročníku súťaže? Cenu absolútny víťaz získal Jakub Adamec s projektom www.zdrap.com v kategórii WEB. Jeho cieľom je zjednodušiť komunikáciu vo firme, a to najmä medzi zamestnancami, brigádnikmi a vedením. Webová aplikácia nahrádza neprehľadný rozpis prác, zastupovanie medzi pracovníkmi a hľadanie náhrady. Systém dokáže automaticky rozposlať upozornenie o voľnej smene či majiteľovi firmy poskytnúť prehľadné štatistiky.

V súťažnej kategórii LEARN zvíťazili dve dievčatá Katarína Marcinčáková a Lenka Hake s projektom Umelá inteligencia https://katarinamarcincakova.github.io/AI-web/. Autorky chcú zvýšiť povedomie o umelej inteligencii, jednoducho vysvetliť jej fungovanie a názorne ukázať jej využitie pri riešení skutočných problémov. Súťažiace získali okrem 1. miesta aj Cenu dekana Fakulty informatiky a informačných technológií STU (FIIT). Spolu s touto cenou sú ohodnotené aj bonusovými bodmi, ktoré ich značne zvýhodnia, ak by sa uchádzali o vysokoškolské štúdium.

Autori, ktorí sa do súťaže prihlásia, prechádzajú online hodnotením, ktoré ich môže posunúť až do finále súťaže. Na tomto podujatí získajú 3,5 minútový priestor prezentovať svoj online projekt pred ďalšími súťažiacimi, verejnosťou aj hodnotiacou komisiou. Tá im okrem hodnotenia poskytne spätnú väzbu a cenné rady k ich projektu a ďalšiemu smerovaniu.

Junior Internet_5.-6.4.2019_vitazi
Zdroj: Junior Internet

Finále súťaže sa uskutoční 23. a 24. apríla 2021 formou online konferencie, ktorú bude možné sledovať aj naživo.

Článok vznikol v spolupráci s Dávidom Richterom, riaditeľ súťaže Junior Internet.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close