Zakladateľ spoločnosti OnePlus kupuje značku telefónov, za ktorou stojí pôvodný tvorca Androidu

Carl Pei, zakladateľ spoločnosti OnePlus, kúpil so svojim novým projektom „Nothing“ licenčné práva k značke smartfónov Essential, za ktorou stojí Andy Rubin.

Essential Phone
Zdroj: YouTube (Noah Herman)

Carl Pei, zakladateľ spoločnosti OnePlus, ktorý v priebehu minulého roka opustil spoločnosť, začiatkom tohto mesiaca oznámil nový startup. Išlo konkrétne o projekt „Nothing“ (v preklade znamená nič), ktorý bol doposiaľ veľkou neznámou, a to aj napriek tomu, že v spojitosti s novo vzniknutou spoločnosťou sa hovorilo najmä v súvislosti s nositeľnou elektronikou. Konkrétne sa spomínali prémiové bezdrôtové slúchadlá.

Najnovšie sa však ukazuje, že spoločnosť má do budúcna aj ďalšie smelé plány a pravdepodobne pôjde v podobných šľapajach, ako OnePlus.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Carl Pei zjavne aj naďalej chce robiť biznis so smartfónmi

Podľa publikovaných správ portálom gsmarena.com, spoločnosť Nothing získala vlastnícke práva k značke spoločnosti Essential, za ktorou stojí Andy Rubin, pôvodný tvorca operačného systému Android.

Podľa publikovaných informácií k transferu vlastníckych práv došlo začiatkom januára, pričom proces bol zahájený ešte v novembri minulého roka. Okrem iného Pei získal vlastnícke práva k viacerým patentom spoločnosti Essential súvisiacich so smartfónmi.

Projekt Essential, za ktorým stojí pôvodný tvorca Androidu v minulosti predstavil smartfón Essential Phone, ktorý mal byť výkladnou skriňou technológií. Tak sa aj stalo, avšak smartfón bol rovnako aj drahým. V roku 2017 si za neho spoločnosť pýtala približne 700$.

essential phone telefon od tvorcu androida_3
Zdroj: businessinsider.com

Smartfón na konci dňa však neoslovil také masy ľudí, ako si spoločnosť predstavovala. V priebehu prvého mesiaca, sa podarilo prostredníctvom operátor Sprint, ktorý patrí medzi najväčších operátorov v USA, predať len 5-tisíc kusov zariadení. Neskôr, ked o zariadenie nebol väčší záujem, tak smartfón sa predával o 200$ lacnejšie. Následne sa predaje ako tak rozbehli. Celkovo bolo predaných okolo 150-tisíc kusov zariadení. Objem predajov však nedosiahol požadovaný cieľ. Ale aj napriek tomu, neskôr sa hovorilo o novej generácii smartfónu Essential Phone 2, avšak nakoniec spoločnosť od tohto projektu upustila.

O spoločnosti sme mohli počuť ešte v októbri 2019, kedy svet obehli fotografie konceptu zariadenia, ktoré sa na konci dňa nedostalo nikdy do predaja. Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenie pripomína skôr ovládač od televízora, ako mobilný telefón.

Andy Rubin - zahadny smartfon pripominajuci ovladac od televizora
Zdroj: Twitter (Andy Rubin)

Neskôr, vo februári minulého roka, spoločnosť ohlásila, že končí s výrobou smartfónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre