ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Súboj aplikácií Telegram a WhatsApp má nečakaného „víťaza“. Ktorej aplikacii fandíte vy?

Stále viac a viac populárna chatovacia aplikácia, ktorá sa netají dobrým zabezpečením a šifrovaním, sa ocitla na prvej priečke za mesiac január.

Po nedávnej zmene pravidiel v rámci populárnej chatovacej aplikácie WhatsApp na trhu s lepšie „zabezpečenými“ chatovacími aplikáciami získava populárny Telegram. Najnovšie správy z portálu Sensortower.com, ktorý zbiera štatistiky obľúbenosti jednotlivých aplikácií, však naznačujú, že aplikácia Telegram si nepolepšila iba vo svojej kategórii. Za obdobie január 2021 sa totižto stala najobľúbenejšou aplikáciou pre mobilné zariadenia na oboch konkurenčných platformách.

Takmer 4-násobný nárast oproti minulému roku

Štatistiky vyššie spomínaného portálu odhalili, že aplikácia Telegram kraľovala rebríčkom aplikácií pre mobilné zariadenia, do ktorého sa nepočítajú mobilné hry. V januári 2021 zaznamenala aplikácia Telegram viac ako 63 miliónov nových stiahnutí, čím predbehla aj aplikácie ako TikTok, Facebook, Instagram, ale aj podobnú šifrovanú chatovaciu aplikáciu Signal, ktorá sa tiež teší veľkému úspechu. V súvislosti s aplikáciou Telegram však určite stojí za zmienku, že oproti minulému roku ide o 3,8-násobný nárast v počte stiahnutí za daný mesiac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
telegram whatsapp signal najstahovanejsie aplikacie januar 2021
Zdroj: Sensortower

Druhú priečku obsadila aplikácia TikTok

Druhú priečku v počte stiahnutí obsadila už spomínaná aplikácia TikTok, ktorá v mesiaci január bodovala najmä na zariadeniach s operačným systémom iOS. V počte stiahnutí sa na platforme Android ocitla až na tretej priečke, no to nemení nič na tom, že na oboch platformách celkovo zaznamenala až 62 miliónov inštalácií.

Z čoho ťaží práve aplikácia Telegram, či appka Signal?

Ako sme už načrtli vyššie, šifrovaná chatovacia aplikácia Telegram v posledných týždňoch ťažila najmä z nedávnej zmeny podmienok v aplikácii WhatsApp, za ktorou stojí spoločnosť Facebook. Na prvý pohľad nie moc prívetivo vyzerajúce podmienky, ktoré bolo treba prijať na „poslednú chvíľu“, však neskôr spoločnosť Facebook vyjasnila, pričom uplatnenie nových podmienok posunula o niekoľko týždňov. Rýchla spŕška kritiky zo strany médií však v ľuďoch vyvolala strach, čo sa odzrkadlilo aj na poklesu počtu stiahnutí a na výraznom poskočení viac zabezpečených chatovacích aplikácií práve ako Telegram, či Signal.

Záleží vám na dokonalom zabezpečení vašich údajov v aplikáciách ako WhatsApp, Telegram a Signal? V tom prípade určite odporúčame prečítať si náš nedávny článok zameraný práve na bezpečnostné nastavenia v týchto aplikáciách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close