HuaweiSpravodajstvo

Čínske technologické spoločnosti Lenovo a Huawei pomohli mestu Wuhan v boji proti koronavírusu

Oba giganti z Číny poskytli mestu Wuhan najmodernejšie technológie, ktoré pomôžu pri výstavbe novej nemocnice

Do boja proti novému koronavírusu sa najnovšie púšťajú aj dvaja technologickí giganti z Číny. Spoločnosti Huawei a Lenovo plánujú poskytnúť potrebné technológie na výstavbu novej nemocnice v meste Wuhan, ako aj potrebné telekomunikačné spojenie v rámci nemocnice, ako aj celého monitorovaného okolia.

Huawei spúšťa ultrarýchlu 5G sieť

Spoločnosť Huawei sa do boja proti koronavírusu pustila ako prvá, keďže iba behom 3 dní dokázala spoločne s ďalším partnerom vybudovať sieť 5G vysielačov, ktorých úlohou je zabezpečiť dokonalé spojenie nemocnice v meste Wuhan s okolitým svetom a monitorovanými oblasťami. Na výstavbe 5G siete sa údajne podieľalo až 150 pracovníkov, ktorí zabezpečili úplne všetko od plánovania siete, kabeláže, až po osadenie vysielačov a to iba behom spomínaných 3 dní. Spoločnosť Huawei neskôr darovala takmer 4 milióny eur miestnej organizácii, ktorá zabezpečuje prevenciu a kontrolu obyvateľstva v meste Wuhan.

huawei 5g siet mesto wuhan
Zdroj: Weibo – Huawei

Lenovo poskytuje „všetko IT vybavenie“

Spoločnosť Lenovo má so spomínanou oblasťou naozaj veľké prepojenie, keďže v blízkosti mesta Wuhan prevádzkuje jednu z najväčších a technologicky najpokročilejších tovární v oblasti. Spoločnosť sa práve kvôli tomuto úzkemu prepojeniu s oblasťou rozhodla pomôcť naozaj ako sa len dá. Spoločnosť údajne poskytla všetko IT vybavenie, ktoré bolo potrebné na výstavbu novej nemocnice. I keď bližšie spoločnosť Lenovo svoju pomoc nešpecifikovala, je pravdepodobné, že už čoskoro pomôže aj finančne, podobne ako spoločnosť Huawei.

Ak si o novom koronavíruse, ktorý je aktuálne označovaný ako 2019-nCoV, určite si prečítaj náš nedávny článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close