Spoločnosť Huawei oficiálne predstavila nový Huawei Mate 20 Pro a Mate 20

Zdroj: Huawei

Spoločnosť Huawei svetu len pred niekoľkými predstavila novú vlajkovú loď s označením Huawei Mate 20 Pro a jeho o čosi „jednoduchšieho“ súrodenca – Huawei Mate 20. Oba smartfóny môžeme určite zaradiť do svetovej špičky, no prichystala si pre nás spoločnosť Huawei aj nejaké novinky a prekvapenia? I keď sme o týchto smartfónoch počuli v minulosti už niekoľkokrát, spoločnosť Huawei dokázala niektoré funkcie ukryť pod rúškom tajomstva až do samotného predstavenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zabijak všetkých prémiových smartfónov

Novinky od spoločnosti Huawei určite potrápia najnovšie iPhony, Pixely, ale aj smartfóny od spoločnosti Samsung. Spoločnosť Huawei si na jej novej vlajkovej lodi dala naozaj záležať a musíme povedať, že sa im nový Mate 20 Pro určite podaril, či už z výkonnostného, alebo dizajnového hľadiska.

Základné technické špecifikácie

V útrobách oboch modelov sa nachádza najnovší procesor Kirin 980, no v prípade verzie PRO mu dopomáha 6GB RAM a naozaj špičková umelá inteligencia, ktorá dokáže zo smartfónu „vyšťaviť“ ešte o čosi viac. Najväčší high-end od spoločnosti Huawei je vybavený 128GB interným úložiskom, ktoré je možné rozšíriť prostredníctvom nanoSD karty. Pokiaľ si ale myslíte, že sa jedná o klasický prémiový smartfón s Androidom (v tomto prípade 9.0 Pie), ďalšie špecifikácie Vás určite vyvedú z omylu.

Výnimočné funkcie a technológie

Zdroj: Huawei

Prvou prednosťou, ktorú si všimnete hneď na prvý pohľad, je zaoblený 6,4-palcový OLED displej s pomerom strán 19,5:9 s rozlíšením až 3120 x 1440 pixelov. Druhým vizuálne odlišným prvkom oproti konkurencii, je fotoaparát na zadnej strane, ktorý je vyskladaný až z troch snímačov – 40MP, 20MP a 8MP. Táto trojica dokopy dokáže vytvárať naozaj úchvatné ultraširoké fotografie, dokonalé fotografie aj pri slabom osvetlení, no taktiež ponúka aj famózny 3-násobný optický zoom. Na prednej strane sa nachádza 24MP selfie fotoaparát, ktorému určite niet čo vytknúť, keďže aj ten využíva najpokročilejšie AI technológie. Zrejme najlepšou správou je kapacita batérie, ktorá sa v prípade modelu PRO vyšplhala na neuveriteľných 4200mAh, čo tento smartfón určite zaradí na prvú priečku vo výdrži batérie medzi prémiovými vlajkovými loďami. Táto batéria bude zároveň podporovať aj zaujímavú funkciu spätného bezdrôtového nabíjania, vďaka čomu si bude môcť Váš priateľ nabiť smartfón z Vašej batérie. Poslednou funkciou nového Mate 20 Pro je snímač odtlačkov prstov, ktorý je ukrytý v samotnom displeji smartfónu. Na základe prvých recenzii funguje snímač vynikajúco a niet mu čo vytknúť, čo spoločnosti Huawei určite napomôže pri predajoch.

Ekonomicky prijateľnejšia cesta

O čosi „horší“ Mate 20 je pochopiteľne taktiež vybavený procesorom Kirin 980, no v prípade najlacnejšej verzie ponúkne iba 4GB operačnej pamäte RAM, no dostupný bude aj vo verzii s 6GB RAM. Oproti svojmu silnejšiemu súrodencovi, je Mate 20 vybavený 6,5-palcovým LCD displejom s minimálnym výrezom na vrchnej strane, no ponúka rozlíšenie „iba“ 2240 x 1080 pixelov. Jeho ďalším typickým znakom je umiestnená čítačka odtlačkov prstov na zadnej strane pod fotoaparátom, ako aj o čosi horší zadný fotoaparát, ktorý je zložený z troch snímačov – 16MP, 12MP a 8MP. Predný fotoaparát by mal byť ale úplne totožný.

Nový Mate 20 by mal taktiež ponúkať interný úložný priestor s maximálnou kapacitou 128GB, ktorá je ale aj v tomto prípade rozšíriteľná o ďalších 256GB pomocou nanoSD karty. O čosi horšie je na tom Mate 20 aj čo sa kapacity batérie týka, keďže ponúka „iba“ 4000mAh batériu. Keďže má menší model o čosi horší displej a nedisponuje niektorými technologickými vychytávkami, je dosť možné, že jeho reálna výdrž bude koniec koncov o čosi lepšia ako výdrž jeho silnejšieho súrodenca.

Cena modelu Mate 20 Pro bola pre európsky trh stanovená na 999 eur, čo nie je na jeho špecifikácie nijako veľa, teda minimálne v porovnaní s jeho konkurentmi. Cena základného Huawei Mate 20 bola pritom určená na 899 eur, čo je taktiež klasická cenovka tohtoročných „nie Pro/Max/Plus“ smartfónov.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Huawei)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre