Smartfón Xiaomi Mi 9 je oficiálne predstavený. Mi 9 je doteraz najvýkonnejším smartfónom z kuchyne čínskeho giganta

Xiaomi Mi 9 predstaveny
Zdroj: produktová fotografia

Dočkali sme sa! Tak ako bolo avizované, že Xiaomi predstaví novú Mi 9 20. februára tak sa aj stalo. Okrem klasickej verzie bola predstavená aj Mi 9 Transparent Edition verzia zariadenia.

Xiaomi Mi 9 – najdostupnejšia vlajková loď

Začnime od displeja, ktorý v tomto prípade dosahuje veľkosť 6,39“. Populárny notch, resp. výrez bol nahradený „kvapkou“, v ktorej sa schováva predná kamera. Displej pokrýva 90,7% prednej strany čo znamená výrazný úbytok „brady“ na úkor obrazovky. Konkrétne hovoríme o úbytku 40% oproti Mi 8. Displej ponúk FULL HD+ rozlíšenia, teda 2340 x 1080 bodov. Samozrejmosťou je, že sa jedná o AMOLED panel. Ďalšou čerešničkou na torte je funkcia Always on, ktorá v tomto prípade neponúka „čierno-biely“ displej, ale farebný. Aby sme ešte nezabudli, skener dotlačkov prstov nehľadajte v zadnej stene. Nájdete ho v displeji zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 9 predstaveny_1
Zdroj: cdn.dxomark.com

Ďalšou veľkou novinkou je nový mód, tzv. Dark Mode, teda tmavý režim, ktorý podľa výrobcu znižuje energetickú záťaž displeja o viac ako 80%. Telo zariadenia je tak ako u svojho predchodcu vyrobené z prémiových materiálov – sklo a kov. V jeho útrobách nájdeme upgrade v podobe procesora Snapdragon 855 spolu so 6GB/8GB RAM v kombinácii so 128GB/256GB úložným priestorom. Vo výsledku táto kombinácia dosahuje v AnTuTu skóre neuveriteľných viac ako 387 tisíc bodov.

Xiaomi Mi 9 vykon
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime však k fotoaparátu, ktorý bez pochýb bude hlavným ťahúňom. Mi 9 je prvým zariadením s tromi kamerami z kuchyne čínskeho giganta. Ponúka kamery s rozlíšením 12MP (Samsung ISOCELL S5K3M5 / clona f 2.2), 48MP (hlavná kamera Sony IMX586 s clonou f/1.75 a so 6 šošovkami) a 16MP kamera (Sony IMX481 s clonou f/2.2). Pre tých menej zdatných kamera v testoch DXOMARK dosahuje 107 bodov čo ju radí na 3. priečku vo svete fotomobilov.

Xiaomi Mi 9 kamera DXOMARK
Zdroj: produktová fotografia

Xiaomi ďalej hovorí, že smartfón podporuje technológiu rýchleho nabíjania, ktorá je v tomto prípade o 25% rýchlejšia ako u Mi 8. Znamená to, že prázdnu batériu o kapacite 3300mAh na úroveň 70% nabijete za približne 30 minút. Nechýba samozrejme ani NFC technológia, podpora Bluetooth vo verzii 5.0, duálna GPS, infraport na ovládanie elektroniky či USB Type C konektor.

Xiaomi Mi 9 cena
Zdroj: produktová fotografia

Xiaomi Mi 9 beží na najnovšom Androide vo verzii Android 9.0 Pie v kombinácii s nadstavbou MIUI 10. Spoločnosť zároveň predstavila aj MI 9 vo verzii transparent, ktorá ponúka 12GB a 256GB úložný priestor. Zároveň je aj drahšia o 1000 Yuanov, teda o 130€. Odporúčaná cena pre MI 9 v najvyššej konfigurácii je približne 490€.

Xiaomi Mi 9 transparent
Zdroj: produktová fotografia

Reálne ceny však budú s veľkou pravdepodobnosťou o niečo vyššie. Nižšie si môžete pozrieť ceny Mi 9 v prvých obchodoch, ktoré začali tento smartfón listovať.

Zdroj: Gizmochina.com, cdn.dxomark.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre