SpravodajstvoXiaomi

Skladací smartfón od Xiaomi príde s naozaj lukratívnou cenovkou. Zmestiť by sa mal pod „magickú“ hranicu

Čínsky gigant Xiaomi sa opäť chystá potopiť prémiových konkurentov! Najnovšie informácie, zverejnené zahraničným portálom iGyaan naznačujú, že skladací smartfón od spoločnosti Xiaomi by mohol byť oveľa dostupnejší, ako sme si doposiaľ mysleli.

Verejnosti bude predstavený už čoskoro

Zdroje okrem ceny skladacieho zariadenia uvádzajú aj možný dátum predstavenia tejto novinky. Oficiálne predstavenie skladacieho smartfónu by sa malo konať v druhom kvartáli tohto roku. Podľa odhadov by sa tak malo stať v období od konca apríla, do začiatku júna.

Najlacnejší skladací smartfón na svete

Ako sme naznačili už na samotnom začiatku článku, skladací smartfón od Xiaomi bude oveľa lacnejší, ako jeho konkurenti. Cenový rozdiel bude ale oveľa väčší, ako by ste očakávali. Jeho cena v Európe sa má podľa dostupných informácií pohybovať na úrovni 999 eur. Pre porovnanie, takúto sumu si pýtajú prémioví výrobcovia za bežné vlajkové lode.

Za nízku cenu môže displej

Cena skladacích smartfónov bola prémiovými výrobcami nastavená vysoko hlavne z dôvodu, že použili skladacie displeje vlastnej výroby, ktorých vývoj bol nie len finančne náročný, ale trval niekoľko rokov. Spoločnosť Xiaomi ale vo svojom skladacom smartfóne nebude využívať displej vlastnej výroby. Špeciálny skladací OLED displej bude dodávaný spoločnosťou Visionox Technology. Tá sa vývoju skladacích displejov venuje už roky a vyzerá to tak, že jej technologické riešenie bude oveľa lacnejšie, ako vlastné riešenia spoločností Huawei a Samsungu. V prípade Xiaomi ale budeme musieť počítať s o čosi nižšími špecifikáciami displeja, ako v prípade dvoch spomenutých gigantov. Kvalita výsledného produktu ale bude aj napriek o čosi slabšiemu displeju určite vysoká, podobne, ako pri ostatných produktoch spoločnosti Xiaomi.

Novinka od spoločnosti Xiaomi by mohla spôsobiť aspoň čiastočnú revolúciu v rámci skladacích smartfónov, ktoré by sa v budúcnosti mohli cenovo priblížiť ku bežným používateľom.

Zdroj: igyaan.in, úvodný obrázok (Youtube – Kim Poh Liaw)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close