ANDROIDSpravodajstvoTechnológie

Huawei tvrdí, že má pripravený vlastný mobilný operačný systém, ak mu vláda USA zakáže používanie Androidu

Napätie medzi spoločnosťou Huawei a vládou Spojených štátov amerických by sa dalo v posledných týždňoch naozaj krájať. Spory medzi čínskym gigantom a USA sa vyostrili natoľko, že Huawei podalo na americké úrady žalobu, ktorá sa odvoláva na protiústavné konanie vlády USA voči spoločnosti, informuje portál TechChrunch.com.

Spoločnosť túto novinku odprezentovala na nedávnej konferencii v domovskej Číne, kde jej predstavitelia taktiež podotkli, že sa jedná o správne a zároveň jediné možné riešenie krízy medzi USA a spoločnosťou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

USA poškodzuje spoločnosť Huawei

Na konferencii taktiež odznelo, že zákaz spoločnosti Huawei na americkom trhu nespôsobuje iba stratu tamojších zákazníkov, ale vláda USA zároveň neustále poškodzuje povesť spoločnosti v celom svete.

Boj s úradmi sa môže skončiť ešte horšie

Spoločnosť Huawei samozrejme neočakáva, že úrady USA zrazu zmenia svoje postavenie a tak preto zvažuje aj oveľa horšie alternatívy. Predstavitelia čínskeho giganta počítajú aj s tým, že vláda USA by v budúcnosti mohla čínskym spoločnostiam zákaz využívať nie len hardvér pochádzajúci z USA, ale aj softvér.

„Pripravili sme vlastný operačný systém; ak sa ukáže, že už nemôžeme používať [Android], budeme pripravení a máme náš plán B, “ uviedol riaditeľ mobilnej divízie Huawei, Richard Yu.

Na reakciu USA si musíme počkať

Huawei tak konečne oficiálne potvrdilo to, čo sa pošuškávalo viac ako rok. V minulosti sme už totižto viackrát počuli o tom, že v útrobách spoločnosti sa stále viac a viac spomína vlastný operačný systém. Samozrejme, všetky vyhlásenia stále musíme brať s rezervou. Zatiaľ nikto netuší, ako úrady USA zareagujú a či vôbec pristúpia na tie najprísnejšie obmedzenia, ktoré budú v budúcnosti platiť pre čínskych výrobcov elektroniky.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Cnbc.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close