Technológie

Samsung už čoskoro predstaví novú generáciu mobilných procesorov Exynos

Juhokórejský gigant Samsung sa opäť chystá zapojiť do boja o najlepší mobilný procesor na svete. Na svojom Twitteri totižto spoločnosť zverejnila dátum predstavenia novej generácie mobilných procesorov Exynos, ktoré majú ponúknuť oveľa vyšší výkon a zaradiť sa medzi svetovú špičku.

Boj o prvenstvo

Aktuálne sa o prvenstvo na trhu s mobilnými procesormi bijú spoločnosti Apple a Huawei. Nový Kirin 980 od spoločnosti Huawei je zrejme prvým čipom, ktorý sa výkonnostne dokázal dotiahnuť na konkurenčné čipy od nakusnutého jablka. Tesne za touto dvojicou sú tohtoročný Snapdragon 845 od Qualcommu a Exynos 9810. Druhú dvojicu spomenutých čipov čaká veľký upgrade, pričom oba výrobcovia siahnu po pokročilom 7nm výrobnom procese. Práve ten by mal aj v prípade Samsungu, ako aj Qualcommu, zabezpečiť obrovský nárast vo výkone, vďaka čomu by mal byť boj o prvenstvo na trhu ešte viac napínavý.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bude mať Qualcomm navrch?

Všetky vyššie spomenuté čipy budúci rok určite predbehne spoločnosť Qualcomm svojím novým, zatiaľ nepredstaveným procesorom Snapdragon 8150. Po výkonnostnej stránke budú všetky procesory zrejme na jednej lodi, no nový Snapdragon príde s podporou 5G modemu X50 od Qualcommu. Očakáva sa, že konkurencia s 5G modemom nepríde a Qualcomm si tým pádom vybojuje ešte viac dominantnú pozíciu na trhu. Jediným možným „ohrozovateľom“ prvenstva Qualcommu by mohla byť spoločnosť Huawei, ktorá sa radí medzi najpokrokovejšie spoločnosti v oblasti 5G.

Nový Exynos uvidíme v novom Galaxy S10

I keď názov ani bližšie špecifikácie nového čipu Exynos zatiaľ nepoznáme, je takmer jasné, že ho Samsung využije v novom Galaxy S10. Jeho implementácia sa zvažuje aj v rámci skladacieho smartfónu, ktorý nám spoločnosť ukázala len prednedávnom. Na oficiálne informácie a bližšie detaily si ale budeme musieť počkať do 14. novembra.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Twitter – Samsung Exynos)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close