SamsungSpravodajstvo

Samsung smartfóny hlásia problémy: S najnovším Androidom prichádzajú aj komplikácie!

Samsung smartfóny aktualizované na Android 13 evidujú problémy s bezpečnostnými aktualizáciami Google Play, ktoré neprichádzajú.

Ak patríte medzi používateľov smartfónov od Samsungu a v poslednej dobe ste svoj model aktualizovali na Android 13, možno ste zaregistrovali aj mierne komplikácie. Práve Samsung je totiž známy tým, že svoje modely aktualizoval pomerne rýchlo a aktuálne svoju aktualizáciu môže evidovať väčšina používateľov. S najnovšou aktualizáciou na Android 13 a One UI 5 totiž prichádza aj problém s Google Play aktualizáciami, ktoré používateľom neprichádzajú. Podrobnosti k tomuto problému nám priniesol portál andro4all.com a my sa na ne pozrieme spolu s vami. Na začiatok vás však upozorníme, že sa problematika týka viacerých modelov. Pravdepodobne ju tak budete vo svojom telefóne evidovať aj vy.

Samsung svoje smartfóny aktualizoval skutočne rýchlym tempom

Po tom, čo na jeseň vypustila spoločnosť Google najnovší systém v podobe Androidu 13 pre výrobcov smartfónov, Samsung sa tejto príležitosti okamžite chytil. Juhokórejský gigant skutočne raketovým tempom aktualizoval najskôr svoje vlajkové smartfóny, ktoré neskôr doplnil aj o skladateľné zariadenia a modely strednej triedy. Okrem najnovšieho Androidu spoločnosť pre používateľov priniesla aj najnovšiu verziu nadstavby v podobe One UI 5. Tá do modelov priniesla viaceré nové funkcie a aj mierne zmeny používateľského rozhrania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S22_recenzia_zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Spolu s rýchlymi aktualizáciami telefónu sa však spája aj problematika zo strany Googlu. Viacerí používatelia smartfónov od Samsungu totiž zaregistrovali problémy s aktualizáciami služieb Google Play, ktoré sa v zariadeniach nevedia aktualizovať na najnovšiu verziu. Problémy evidujú majitelia telefónov z radu Galaxy S22, Galaxy S21 a aj model Galaxy A53, pričom telefónov s problémami môže byť oveľa viac. Samsung sa zatiaľ k problémom nevyjadril, no musíme poznamenať, že v predchádzajúcej verzii systému sa nič podobné nevyskytovalo.

Staršia verzia Google Play služieb je vo viacerých smartfónoch

V prípade, že vlastníte smartfón od Samsungu a aktualizovali ste svoj smartfón na najnovší Android 13, je tu veľká pravdepodobnosť, že aj vaša verzia Google Play služieb bude naposledy aktualizovaná k aprílu 2022. To je totiž najčastejšia verzia, ktorá sa v dotknutých zariadeniach nachádza. Pre porovnanie, bežne iné modely ponúkajú bezpečnostnú záplatu aspoň k novembru 2022. Samsung však s týmto problémom aktuálne nič nespraví. Dôvodom je to, že tieto aktualizácie má vo svojej kompetencii Google.

Samsung Galaxy Z Fold 4 zložený
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak problém evidujete aj vo vašom Samsung smartfóne, nemáme pre vás aktuálne riešenie. Musí ho totiž najskôr vyriešiť Google a aktuálne je jediným riešením len to, že počkáte. Dúfame, že sa problém dokáže v zariadeniach vyriešiť čo najskôr, aby sa telefóny od Samsungu mohli opäť vrátiť k vysokej úrovni zabezpečenia.

Evidujete problémy aj vo vašom Samsung smartfóne? A máte svoj smartfón aktualizovaný na Android 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close