BezpečnosťSamsungSpravodajstvo

Samsung predlžuje dostupnosť bezpečnostných aktualizácií na 4 roky. Dostupné budú pre tieto modely

So 4 ročnou podporou bezpečnostných aktualizácií môžu počítať viaceré modelové rady Samsung Galaxy, či už ide o smartfóny, alebo tablety.

Dlhoročná softvérová podpora je stále viac dôležitým atribútom pri výbere nového zariadenia s mobilným operačným systémom Android. Pokrívkávajúca softvérová podpora zo strany OEM výrobcov je častokrát kritizovaná priamo zo strany zákazníkov. Práve z týchto dôvodov sa už viacero OEM výrobcov rozhodlo ísť aspoň v čiastočných šľapajách spoločnosti Google, ktorá poskytuje veľké Android aktualizácie po dobu 3 rokov pre zariadenia Google Pixel.

Samsung predlžuje dostupnosť bezpečnostných aktualizácií pre vybrané zariadenia

Jedným z nasledovníkov je aj spoločnosť Samsung, ktorá ešte v minulom roku ohlásila predĺženie softvérovej podpory pre viaceré modelové rady. Najnovšie správy však ukazujú, že to nebol jediný krok juhokórejského výrobcu elektroniky, ktorým chcel prilákať potencionálnych zákazníkov, poprípade ktorým by si udržal aktuálnu klientelu. Spoločnosť Samsung totižto vo svojej tlačovej správe predstavila novú stratégiu v rámci podpory bezpečnostných aktualizácií, ktoré by pre vybrané modely mali byť dostupné až po dobu 4 rokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre majiteľov nižšie uvedených zariadení znamená štvorročná podpora bezpečnostných aktualizácií viacero výhod. Dostupnosť bezpečnostných aktualizácií na mesačnej, či štvrťročnej báze môže pre veľkú časť používateľov znamenať, že si radšej počkajú na investíciu do nového zariadenia. Drvivá väčšina moderných smartfónov totižto bezproblémovo „prežije“ bežnú softvérovú podporu, no práve zlá softvérová, či bezpečnostná podpora odrádza ľudí od ponechania si pôvodného zariadenia. Skvelou správou je, že spoločnosť Samsung myslela aj na majiteľov starších, poprípade menej výkonných zariadení.

Celý zoznam zariadení so 4 ročnou podporou bezpečnostných aktualizácií:

  • Galaxy Foldable: Fold, Z Fold2 5G, Z Flip, Z Flip 5G
  • Galaxy S: S10, S10+, S10e, S10 5G, S10 Lite, S20 5G, S20+ 5G, S20 Ultra 5G, S20 FE 5G, S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G
  • Galaxy Note: Note10, Note10+, Note10+ 5G, Note20 5G, Note20 Ultra 5G
  • Galaxy  A10e, A20, A50, A11, A21, A51, A51 5G, A71 5G
  • Galaxy XCover: XCover FieldPro, XCover Pro
  • Galaxy Tab: Tab Active Pro, Tab Active3, Tab A 8 (2019), Tab A with S Pen, Tab A 8.4 (2020), Tab A7, Tab S5e, Tab S6, Tab S6 5G, Tab S6 Lite, Tab S7, Tab S7+

I keď sme zrejme potešili veľkú časť majiteľov týchto zariadení, treba si uvedomiť, že dostupnosť bezpečnostných aktualizácií po dobu 4 rokov neznamená bezproblémové používanie týchto zariadení aj po uplynutí tejto doby. Dostupnosť veľkých softvérových aktualizácií operačného systému Android je pri spomenutých zariadeniach v niektorých prípadoch 2, respektíve 3 roky, takže po uplynutí tejto doby nemôžu majitelia týchto zariadení počítať s veľkou aktualizáciou na novú verziu Androidu. Tá totižto častokrát prináša nové funkcie, či novší a modernejší vzhľad.

Zdroj: Samsung

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close