SpravodajstvoZariadenia

Samsung Galaxy Note 10 by mohol údajne prísť bez fyzických tlačidiel

Samsung nie tak dávno predstavil novučičký Galaxy S10, smartfón, ktorý mnohých ohúril z viacerých uhľov pohľadu. V tomto roku sa spoločnosť však chystá predstaviť ešte ďalšie zariadenia, ktoré majú ambíciu zamávať s trhom mobilných zariadení. Jedným z nich je aj Samsung Galaxy Note 10.

Samsung Galaxy Note 10

Najnovšie, zahraničný portál Phonedog.com priniesol report týkajúci sa zariadenia Galaxy Note 10. Podľa ich zdrojov by zariadenia malo prísť bez fyzických tlačidiel. Znamenalo by to, že kórejský gigant by namiesto fyzických tlačidiel musel zakomponovať do zariadenia viacero nových senzorov, napríklad na ovládanie hlasitosti. Ďalšou možnosťou ako interagovať zo zariadením sú aj hlasové povely.

Zariadenia by podľa zákulisných správ malo byť predstavené niekedy koncom augusta alebo začiatkom septembra, čo dáva aj zmysel. Galaxy Note 9 bol totiž predstavený v rovnakom časovom období.

Beztlačidlový smartfón nie je novinkou

Koncept zariadenia, ktoré nemá žiadne tlačidlá nie je novým. Nie tak dávno sme mohli vidieť zariadenie Meizu Zero, telefón, ktorý prišiel bez tlačidiel či výstupov na nabíjanie či dokonca bez reproduktoru. Výrobca vyriešil absenciu jednotlivých výstupov bezdrôtovými technológiami a dotykovými gestami. V prípade zvuku využil technológiu mSound 2.0, ktorý využíva na šírenie zvuku displej zariadenia.

Zdroj: Phonedog.com, úvodný obrázok: Youtube (TechTalkTV)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close