Samsung Galaxy A51 bol v 1. kvartáli najpredávanejším Android smartfónom. Darilo sa však aj Xiaomi

Celkovo sa predalo 6 miliónov kusov

Samsung Galaxy A51
Zdroj: Youtube (ATC Android ToTo Company)

Dáta spoločnosti Strategyanalytics ukazujú, že ľudia za uplynulý kvartál dávali prednosť smartfónov z kategórie strednej triedy. Podľa štatistík najlepšie predávaným Android smartfónom bol Samsung Galaxy A51, z ktorého sa predalo celkovo 6 miliónov kusov. Ide tak o 2,3% predajov zo všetkých predajov smartfónov.

Galaxy A51  bol najpredávanejším smartfónom

Ako môžete vidieť nižšie, tak medzi 6 najlepšie predávanými smartfónmi nájdeme ešte 3 smartfóny spoločnosti Samsung, z ktorých vyčnieva Galaxy S20+, ide totiž o vlajkovú loď, a 2 smartfóny spoločnosti Xiaomi. Druhým najpredávanejším smartfónom bolo zariadenie Redmi 8, tretím už spomínaný telefón Galaxy S20+, štvrtým bol Galaxy A10s, piatym najpredávanejším smartfónom bol Redmi Note 8, a 6. najpredávanejším zariadením bol Galaxy A20s.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Strategy Analytcs_najlrepsie predavane Android smartfony 1. kvartal 2020
Zdroj: Strategyanalytics

Celkovo bolo podľa štatistík spoločnosti Strategyanalytics na globálnom trhu predaných 275 miliónov smartfónov v priebehu prvého kvartálu tohto roku. Okrem iného až 86% všetkých dodaných smartfónov bolo s operačným systémom Android.

Linda Sui, riaditeľka Strategy Analytics, uviedla: „Globálne dodávky smartfónov dosiahli v 1. kvartáli 2020 spolu 275 miliónov kusov. Segment Android tvoril dominantný 86 percentný podiel zo všetkých smartfónov dodaných do celého sveta v tomto štvrťroku. Prevažná väčšina smartfónov, ktoré sa dnes celosvetovo predávajú, sú modely Android. “

Sme citlivejší na cenu

Juha Winter ďalej dodáva, že Galaxy A51 bol populárny naprieč celou Európou a Áziou. Na druhej strane spoločnosti Xiaomi (resp. Redmi) sa najviac darilo v Indii, Číne, a spoločnosť zároveň rástla v Európe. Analytici ďalej dodávajú, že vidia zmenu nákupného správania používateľov, ktorí sú viac citliví na cenu. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia.

Juha Winter, zástupkyňa riaditeľa spoločnosti Strategy Analytics, dodala: „Keďže mobilní operátori v posledných rokoch znížili dotácie a mnoho krajín sa v súčasnosti nachádza v po vírusovej recesii, zákazníci smartfónov sa na celom svete stávajú čoraz citlivejšími na ceny a hľadajú nové Android modely, ktoré poskytujú čo najviac výkonu za čo najlepší peniaz…“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre