Samsung chce priniesť skladateľné smartfóny širšiemu publiku. V budúcom roku predstaví dostupnejšie modely

Skladateľné smartfóny by mohli byť cenovo dostupnejšími

galaxy z flip 3
Zdroj: Vosveteit.sk (Tomáš Krajčoviech)

Posledné roky bezpochyby každý skladateľný smartfón zaujal technologických nadšencov bez ohľadu na výrobcu. Najviac aktívnym výrobcom smartfónov v tomto segmente je však kórejský Samsung, ktorý predstavil viacero modelov zariadení. Na druhej strane treba dodať, že nejde vôbec o cenovo dostupné zariadenia. To by sa však mohlo v dočasnej dobe aspoň čiastočne zmeniť.

„Chceme dostupnejšie skladateľné zariadenia“

Prezident a vedúci obchodu v oblasti mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung, TM Roh, prostredníctvom blogového príspevku prezradil, že spoločnosť má v pláne v budúcom roku rozšíriť portfólio skladateľných zariadení. Zároveň však dodal, že zariadenia budú dostupné naprieč viacerými cenovými hladinami. Inými slovami prezradil, že prinesú túto technológiu aj do cenovo dostupnejších kategórií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Roh ďalej uviedol, že nadchádzajúci rok bude rokom s prívlastkom „superinteligentných a špičkových funkcií fotoaparátu a videa“. 

Okrem iného Samsung má v pláne priniesť viacero exkluzívnych funkcií z produktovej rady Galaxy Note aj na ďalšie zariadenia. Zároveň spoločnosť plánuje v nadchádzajúcom roku predstaviť približne 20 smartfónov vybavených 5G technológiou

„Veríme, že každý by mal mať prístup k najnovším mobilným technológiám a spektru produktových možností, ktoré ponúkajú nespútané osobné zážitky. V roku 2021 naše rozmanité produktové portfólio prinesie prielomové schopnosti, ktoré vás posilnia a nikdy vás nebudú brzdiť…“ píše Roh v publikovanej správe.

Roh ďalej hovoril o tom, že inžinieri spoločnosti a vývojári pracujú na rozšírení vysoko pokročilých schopností umelej inteligencie na zariadeniach v rámci smartfónov Galaxy, vďaka čomu budú zariadenia spoločnosti neustále získavať informácie z každodenných činností a rutín, aby  mohli robiť lepšie fotografie a videá, maximalizovať životnosť batérie a úložný priestor, optimalizovať výkon displejov a podobne.

Via techspot.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre