Spravodajstvo

S HTC to ide dolu vodou. Bude opäť prepúšťať

So spoločnosť HTC to ide dolu vodou. Zatiaľ čo v roku 2011 predala viac ako 12 miliónov zariadení, tak minulý rok to bolo už 0,79 milióna.

Rok 2018 bol pre spoločnosť HTC nie najlepším. Finančná správa uverejnená koncom minulého roka prezradila, že tržby spoločnosti poklesli o viac ako 60%. Spoločnosť sa v dôsledku týchto finančných výsledkov rozhodla spraviť rázne opatrenia v podobe osekania dostupnosti zariadení na vybraných nerentabilných trhoch, ako aj v podobe prepúšťania. Aktuálne informácie hovoria o tom, že spoločnosti tieto opatrenia moc nepomohli, HTC plánuje ďalšiu vlnu  prepúšťania, píše portál Gizchina.com.

Zatiaľ nevieme, koľkých zamestnancov sa to dotkne

Dostupné informácie v súčasnosti nehovoria o počte zamestnancov, ktorých plánuje spoločnosť prepustiť. Pri pohľade do minulosti, kedy spoločnosť prepustila v roku 2015 viac ako 2 250 zamestnancov, v júli 2018 viac ako 1 500 zamestnancov, tak môžeme očakávať, že toto číslo bude opäť vysoké. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva približne 3 000 ľudí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť HTC bola založená v roku 1997, a svojho času dominovala na mobilnom trhu so smartfónmi. Spoločnosť HTC podľa portálu statista.com predala v roku 2011 12,6 milióna zariadení. V tom čase bola spoločnosť na svojom vrchole. Posledné verejné dáta hovoria, že v priebehu minulého roka sa spoločnosti podarilo predať už len 0,79 milióna kusov zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close