APLIKÁCIE A HRY

Rozšírenia v prehliadači Google Chrome budú čoskoro omnoho bezpečnejšie

Spoločnosť Google počas včerajška oznámila niekoľko zásadných zmien v systéme, akým internetový prehliadač Google Chrome spracúva rozšírenia. Google Chrome by mal vo verzii 70 používateľom priniesť lepšiu kontrolu nad tým, ktoré rozšírenia majú prístup ku navštevovaným internetovým stránkam, poprípade ktoré rozšírenia zbierajú informácie z danej stránky. Zmeny by sa mali týkať nie len nových nastavení, ale aj samotného spôsobu, akým bude Google kontrolovať vývojárov rozšírení, ktoré vyžadujú „citlivé“ povolenia.

Transparentnosť nadovšetko

Nová funkcia v prehliadači Google Chrome by mala používateľom poskytnúť možnosť, či chcú alebo nechcú, aby dané rozšírenie sledovalo obsah na navštevovanej stránke. Táto možnosť by mala byť dostupná prostredníctvom novej rozbaľovacej ponuky, vďaka ktorej bude môcť používateľ obmedziť prístup hostiteľa ku navštívenej internetovej stránke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: digitaltrends.com

Nový proces posudzovania rozšírení

Spoločnosť Google si v budúcnosti bližšie posvieti aj na samotných vývojárov rozšírení pre prehliadač Google Chrome. Nový proces posudzovania rozšírení by sa mal zamerať hlavne na rozšírenia, ktoré požadujú takzvané „výkonné povolenia“. Google chce dosiahnuť oveľa väčšiu transparentnosť a kontroluj nad samotnými rozšíreniami. Hlavným cieľom je odstránenie všetkých rozšírení so „zamaskovaným kódom“, ktorý je najčastejšie využívaný práve v škodlivých rozšíreniach. Kontrola takýchto rozšírení je pre Google veľmi obtiažna a často dochádza k jej zneužitiu, čo výrazne ohrozuje samotných používateľov prehliadača Google Chrome.

Aktuálne iba v beta verzii

Nová verzia prehliadača Google Chrome (70) je momentálne dostupná iba pre používateľov s beta verziou. Jej dostupnosť medzi bežnými používateľmi zatiaľ známa nie je.

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close