Sponzorovaný obsahZariadenia

S týmto SSD diskom od HP za pár € môžeš vdýchnuť svojmu notebooku a počítaču nový život | TIP REDAKCIE

Pomaly počítač či notebook býva častokrát dôvodom na jeho výmenu, ale v mnohých prípadoch je to zbytočnosť. Totiž riešenie býva niekedy výrazne jednoduchšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Väčšina zariadení, ktoré boli zakúpené 1-2 roky dozadu boli totiž dodávané HDD diskami (Hard Disk Drive), dôvodom bola cena, ktorá bola výrazne nižšia ako v prípade SSD diskov. Posledný rok bol však dynamický a cenové rozdiely sa pomaly, ale isto stierajú. Dôkazom toho je aj aktuálne prebiehajúca akcia na internetovom obchode Lightinthebox.com, ktorý aktuálne ponúka SSD disk od spoločnosti HP s kapacitou až 120GB za 56,15€ spolu aj s poštovným a doručením do 4 pracovných dní a poistením proti prípadnému doplácaniu CLA (v rámci objednávky je potrebné zaškrtnúť políčko „Add duty & tax insurance to your order“).

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

HP SSD S700 2.5 120GB SATA III 3D NAND

Ponúka nadpriemerné prenosové rýchlosti

Hoci sa jedná o lacný SSD disk tak aj napriek tomu ponúka vysoké prenosové rýchlosti, konkrétne rýchlosť čítania disku je 555MB/szápisu 490MB/s. Zároveň vďaka unikátnej veľkosť 2,5“ je možné tento SSD disk pohodlne používať aj ako prenosný úložný disk.

SSD disk HP_2
Zdroj: produktová fotografia

Prečo je SSD disk lepší ako HDD

Hlavnou výhodou oproti HDD je totiž zo, že nemajú žiadne pohyblivé časti a zároveň sa jedná o pamäť typu FLASH. Znamená to, že sú menej náchylné na poškodenie. Ďalším a nie menej významným faktorom, ktorý hovorí v prospech SSD diskov je rýchlosť čítania ako aj zápis dát, ktorý býva z pravidla výrazne rýchlejší.

SDD disk kupon
Zdroj: vlastný

HP SSD S700 2.5 120GB SATA III 3D NAND

Zdroj: vlastný

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close