ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Richard Yu z Huawei prezrádza, kedy príde smartfón s operačným systémom HarmonyOS, ktorý má ambíciu konkurovať Androidu

Existencia mobilnej verzie operačného systému HarmonyOS je predsa len potvrdená. Prvé zariadenie však v tomto roku neuvidíme

Odrezanie spoločnosti Huawei od akýchkoľvek amerických hardvérových či softvérových riešení znamenalo pre čínskeho telekomunikačného giganta naozaj veľký oriešok, ktorého rozlúsknutie rozhodne nebude také jednoduché, ako si možno veľká časť z nás myslí. Po minuloročných rozhodnutiach americkej vlády sa spoločnosť Huawei rozhodla pre vývoj svojej vlastnej platformy, ktorá by v prípade odrezania od operačného systému Android bola schopná „poháňať“ zariadenia práve od tohto výrobcu. V minulom roku sa preto zrodil operačný systém HarmonyOS, ktorý je dnes využívaný iba v inteligentných televízoroch spoločnosti Huawei. Už v budúcom roku sa môžme tešiť na ďalšie zariadenia, ktoré budú poháňané práve týmto softvérovým riešením, informuje portál MyFixGuide, ktorý sa odvoláva na nedávny rozhovor jedného z riaditeľov spoločnosti Huawei, Richarda Yu.

Bližšie detaily sa dozvieme už čoskoro

I keď existenciu novej verzie operačného systému HarmonyOS len nedávno „vyvrátili“ viaceré zahraničné portály, najnovšie informácie priamo z prostredia spoločnosti Huawei naznačujú, že nová verzia s označením HarmonyOS 2.0 je predsa len na ceste a vidieť by sme ju mali už čoskoro. Podľa najnovších informácií bude nová verzia operačného systému od Huawei predstavená už na konferencii HDC 2020, ktorá je určená práve pre vývojárov. Konferencia sa pritom začína už 10. septembra, takže ide o pomerne aktuálnu „horúcu“ tému.

Po boku novej verzie, respektíve ešte v tomto roku môžme tým pádom očakávať predstavenie ďalších produktov spoločnosti Huawei, ktoré budú poháňané práve operačným systémom HarmonyOS / HarmonyOS 2.0. Nový operačný systém od spoločnosti Huawei už totižto nebude určený iba pre inteligentné televízie, ale aj pre ďalšie zariadenia ako počítače, hodinky a inteligentné náramky, či smartfóny.

Prvý smartfón s HarmonyOS uvidíme už v budúcom roku

Dostupnosť prvého smartfónu s novým operačným systémom však bola doposiaľ veľkou neznámou pre väčšinu fanúšikov značky. Ako však nedávno potvrdil jeden z popredných riaditeľov spoločnosti Huawei, Richard Yu, prvý smartfón s operačným systémom HarmonyOS by mal na trh prísť už v budúcom roku. Ak pôjde všetko hladko, je vysoko pravdepodobné, že čínsky telekomunikačný gigant predstaví v budúcom roku hneď niekoľko smartfónov, ktoré sa budú spoliehať na „domáci“ systém.

Richard Yu v nedávnom rozhovore taktiež priznal, že smartfón s HarmonyOS je prichystaný už pomerne dlhú dobu, no na trh sa nedostal kvôli stále aktívnej dohode so spoločnosťou Google. Je však zrejmé, že koniec dohody sa blíži ku koncu a nové softvérové riešenie uvidíme aj na smartfónoch už o pár mesiacov. Na záver rozhovoru riaditeľ spoločnosti Huawei potvrdil, že víziou je, aby sa HarmonyOS stal celosvetovo používaným operačným systémom, ktorý bude expandovať aj na zariadenia internetu vecí, či dokonca do sveta automobilov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close