Režim inkognito vo vašom smartfóne? Pozrite sa, ako vás chce Xiaomi chrániť pred aplikáciami!

Režim inkognito príde ako súčasť nadstavby MIUI pre Xiaomi. Pozrite sa, pred čím a ako vás bude tento nový režim chrániť.

Xiaomi režim inkognito
Zdroj: kindpng (Úprava Vosveteit.sk)

V dobe, kedy je ochrana osobných informácií veľmi rozoberanou témou, je prínos bezpečnostných prvkov do našich smartfónov naozaj na mieste. Každý z nás si predsa len dáva pozor na to, aké informácie o nás zbiera náš prevádzkovateľ internetu, rôzne internetové služby či aplikácie. A práve túto ochranu má podporiť spoločnosť Xiaomi uvedením režimu smartfónu, kedy bude naozaj bezpečné využívať akúkoľvek službu v našom smartfóne. Ako bude fungovať novovzniknutý režim inkognito od Xiaomi a kedy ho spoločnosť uvedie? Informácie o príchode novinky prináša portál Xiaomiadictos.com.

Ako režim inkognito funguje?

Režim inkognito určite mnohí z vás poznajú. Ide o veľmi obľúbenú funkciu internetových prehliadačov, ktoré dokážu skryť našu aktivitu a neukladať súbory cookies a ani našu históriu prehliadania. Viete si však predstaviť takýto režim i vo vašich smartfónoch? Nadstavba MIUI od Xiaomi ho už čoskoro ponúkne pre svoje smartfóny, fungovať však bude na inej báze.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový režim inkognito od Xiaomi bude funkciou, ktorá nás bude „anonymizovať“ pred používanými aplikáciami. Nedovolí im využiť ako mikrofón, tak ani kameru či získať našu polohu. Nezmyselné povolenia, ktoré si teda aplikácie žiadajú pri ich inštalácii už nebudú mať šancu nás sledovať. MIUI sa tak stane ešte bezpečnejšou nadstavbou, ako tomu bolo doteraz.

Kedy táto funkcia príde do vašich smartfónov?

Čas príchodu režimu inkognito zatiaľ nie je známy. Odhaduje sa však, že nový režim chrániaci naše súkromie bude funkciou MIUI 13, teda nadstavby, ktorá bude predstavená už v auguste. Okrem režimu inkognito však nadstavba s číslom trinásť prinesie napríklad i možnosť rozšírenia pamäte o tzv. virtuálnu RAM, ktorej sme sa venovali v tomto článku.

Ako to nakoniec s touto funkciou bude sa dozvieme už o pár týždňov, keďže očakávané predstavenie novej nadstavby už klope na dvere a poznáme dokonca i zoznam podporovaných zariadení. Ocenili by ste takúto novinku i vy, alebo vám je jedno, aké informácie o vás získavajú aplikácie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre