SpravodajstvoXiaomi

Redmi zvažuje predstavenie kompaktného smartfónu na štýl iPhone 12 mini

Dcérska značka spoločnosti Xiaomi zvažuje naozaj zásadný krok, ktorý by uvítalo obrovské množstvo fanúšikov

Nedávne predstavenie smartfónov zo série iPhone 12 od americkej spoločnosti Apple vytvorilo vo svete technológií naozaj veľký rozruch. Príchod nových technológií, či nastolenie nového dizajnu bolo veľkou témou, ktorá rozhodne stojí za povšimnutie. Svoju slávu si však zožal aj nový kompaktný model iPhone 12 Mini. Ten si už na prvý pohľad vyhliadlo množstvo fanúšikov spoločnosti Apple, no je zrejmé, že po ňom pokukávajú aj doterajší používatelia Androidu. Odpoveď prečo je pomerne jednoznačná. Kompaktnosť zariadenia sa opäť vracia na trh a spoločnosť Apple je zase raz technologickým trendsetterom.

Vydá sa podobným smerom aj Xiaomi / Redmi?

Najnovšie správy priamo od predstaviteľov značky Redmi (via Gizmochina) ale naznačujú možné novinky práve pre používateľov operačného systému Android. Podľa Lu Weibinga, generálneho manažéra značky Redmi, je kompaktný smartfón už dlhší čas v hľadáčiku spoločnosti. Situácia však nie je taká jednoznačná. Podľa jeho slov musia prípadní záujemcovia o takýto smartfón počítať so zásadnými obmedzeniami.

lu weibing redmi mini smartfon
Zdroj: Weibo – Lu Weibing

Kameňom úrazu kompaktnejších smartfónov má byť práve malá kapacita a životnosť batérie. Používatelia by údajne museli obetovať naozaj veľa, no konkrétne čísla nepadli. Zníženie kapacity batérie pri kompaktných zariadeniach je logické. Podobne je na tom aj výdrž batérie, keďže dnešné procesory spotrebúvajú omnoho viacej energie, ako kedysi, nehovoriac o displejoch, či moderných modemoch a pamätiach. Riešením by bolo vytvorenie kompaktného, no zároveň ne-vlajkového smartfónu, vďaka čomu by bolo možné čiastočne zvýšiť výdrž batérie.

Od finálneho zariadenia sme ešte na míle ďaleko

Prípadný smer značky Redmi, ktorým sa plánuje uberať, však zatiaľ známy nie je. Pochopiteľne, reč o prípadonom smartfóne či bližších detailoch ešte na stole nie je. Ak sa však používatelia prejavia záujem o takéto zariadenie, je možné, že Xiaomi / Redmi naozaj začne vývoj takéhoto kompaktného zariadenia.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close