SpravodajstvoWindows

Nepodporovaný Windows 7 aj naďalej pokrýva značnú časť slovenského trhu. Používate ho aj vy?

Hoci Windows 7 nie je oficiálne podporovaným od polovice januára tohto roka, tak aj napriek tomu ho mnoho ľudí aj naďalej používa

Windows 7 bol pôvodne predstavený ešte 22. októbra 2009 a podporovaný bol do 14. januára 2020. Od 15. januára Microsoft oficiálne ukončil podporu tohto operačného systému, ktorý si obľúbili mnohí z nás. Ešte v júli 2015 spoločnosť predstavila Windows 10, ktorý mal postupne nahradiť staršie verzie operačného systému Windows. Hoci sa tak deje, tak Windows 7 aj naďalej pokrýva značnú časť nášho trhu.

Dáta spoločnosti statcounter.com odhaľujú, že hoci Windows 7 už nie je oficiálne podporovaný, tak aj napriek tomu, mnohí Slováci ho používajú aj naďalej, a nie je ich málo. Ako môžete nižšie vidieť, tak aktuálne operačný systém, ktorý bol predstavený viac ako 10 rokov dozadu, Windows 7, aktívne používa 16,82% používateľov. Ostatné verzie Windowsu s výnimkou Windows 10, ktorý pokrýva 75,33%,  zaznamenali menej ako 5%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Trhovy podiel Windowsov_slovensko
Zdroj: statcounter.com

Na druhej strane treba dodať, že trend poklesu aktívneho používania Windows 7 bol zjavný hlavne v úvode roka, kedy Microsoft ponúkal bezplatný prechod na Windows 10. Od apríla je trend menej výrazným, hoci operačný systém už nedostáva bezpečnostné záplaty vrátane opráv chýb, čím sa používatelia vystavujú v rôzne bezpečnostné riziká

Správajú sa Slováci v porovnaní so zvyškom sveta rovnako?

Pri pohľade na globálne štatistiky môžeme konštatovať, že Slováci sú o niečo málo uvedomelejší. Ako môžete vidieť nižšie, tak rovnako v apríli nastal zlom, kedy sa krivka viac menej stabilizovala. Na rozdiel od Slovákov, ktorí však majú klesajúci trend aj naďalej, hoci len mierny, tak v prípade globálneho trhu si Windows 7 drží stabilných ~19%. 

Statistiky Slovensko_pokrytie trhu Windows
Zdroj: statcounter.com

Akú verziu operačného systému používate Vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close