SpravodajstvoXiaomi

Nadchádzajúci Redmi Note 9 5G by mohol ponúknuť nevídanú výdrž batérie. Prezrádza to generálny manažér Lu Weibing

Črtá sa na lepšie časy v oblasti výdrže batérie v smartfónoch? Nadchádzajúce smartfóny značky Redmi by mohli byť zásadným krokom vpred

Predstavenie dvojice nových smartfónov Redmi Note 9 5G a Redmi Note 9 Pro 5G sa má konať už počas zajtrajšieho dňa, no ani tento fakt neodrádza samotných predstaviteľov spoločnosti Redmi aby svetu ukázali bližšie špecifikácie a výhody týchto smartfónov. Samotný generálny manažér spoločnosti Redmi, Lu Weibing, len pred niekoľkými hodinami priblížil výhody zväčšenej batérie v modeli Redmi Note 9 5G, ktorý by podľa jeho slov mohol ponúknuť až niekoľko dňovú výdrž na jedno nabitie.

Veľkokapacitá batéria ako štandard v strednej triede?

Smartfón Redmi Note 9 5G bude vybavený batériou s kapacitou až 5 000 mAh. Batéria však nemá byť jediným hráčom pri hone za menšou spotrebou. Veľkú úlohu v tom má zohrávať nový energeticky efektívnejší hardvér, ako aj pokročilý systém chladenia pomocou „kvapaliny“. Vďaka týmto vymoženostiam má byť nový prírastok do rodiny smartfónov Redmi Note 9 energeticky najefektívnejším zariadením a to aj napriek prítomnosti 5G modemu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
redmi note 9 spotreba
Zdroj: Lu Weibing – Weibo

Podľa slov samotného generálneho manažéra značky Redmi, Lu Weibinga, by mal smartfón Redmi Note 9 5G vydržať na jedno nabitie aj 5 dní. V jeho prípade za 24 hodín ubudlo z kapacity batérie iba 24% uloženej energie. Z iba čisto teoretického pohľadu by tak batéria mala vydržať zhruba 4 dni. Treba však vziať do úvahy, že smartfón bol v jeho prípade využívaný ako druhé zariadenie, čo sa takmer určite odzrkadlilo na menšej spotrebe energie.

O výdrži 5 dní na jedno nabitie tak nemôžme hovoriť v prípade každodenného aktívneho používania po dobu niekoľkých hodín. V prípade občasného používania však dosiahnutie takejto hodnoty určite nie je vylúčené. Tak či tak si pred vytvorením predčasného záveru treba počkať na zajtrajšie predstavenie oboch smartfónov zo série Redmi Note 9, ktoré by mali spadať do nižšej strednej cenovej kategórie.

Zdroj: Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close