SpravodajstvoXiaomi

Redmi Note 10 podľa najnovších informácií nebude „tak veľkou novinkou“

Očakávaná novinka od spoločnosti Xiaomi nakoniec nebude taká "očakávaná". Väčšinu špecifikácií totižto vieme už dnes

Spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými dňami po dlhom čakaní oficiálne predstavila nový smartfón pod značkou Poco. Nový model Poco X3 NFC neprišiel  na trh len so zaujímavými špecifikáciami, ale aj s náramne lákavou cenovkou. Xiaomi sa však donedávna chystalo na predstavenie ďalšieho zaujímavého smartfónu, ktorého potenciál mal byť teoreticky ešte väčší, ako smartfón z portfólia Poco. Reč je o smartfóne Redmi Note 10, o ktorom sa hovorí už niekoľko mesiacov, no od Xiaomi o ňom zatiaľ príliš informácií nepadlo. Najnovšie správy však zrejme fanúšikov série Redmi Note nepotešia.

Ďalší dvojník od Xiaomi

I keď ešte nič nie je oficiálne, najnovšie správy zo zahraničného portálu Gizchina.com naznačujú, že práve Redmi Note 10 bude ďalším „dvojníkom“ spoločnosti Xiaomi. Nový smartfón z obľúbenej série by si mal údajne väčšinu hardvéru vypožičať práve od nedávno predstaveného Poco X3 NFC, ktorý je určený najmä pre európsky trh. Z toho teda vyplýva, že práve Redmi Note 10 bude určený pre domáci trh, poprípade iné ázijské krajiny.

Jediným rozdielom bude procesor

I keď odlišností medzi modelmi Redmi Note 10 a Poco X3 NFC bude hneď zopár, najhlavnejšou odlišnosťou bude jednoznačne procesor. V prípade už oficiálne predstaveného Poco X3 NFC hovoríme o procesore Snapdragon 732G od spoločnosti Qualcomm, ktorý by mal v tele smartfónu Redmi Note 10 vymeniť procesor Dimensity 820 od MediaTeku. Priame výkonnostné porovnanie síce zatiaľ nepoznáme, no už dnes vieme povedať, že sa tieto dva procesory odlišujú hlavne v 5G pripojiteľnosti. Séria Redmi Note 10, ktorá bude podľa všetkého určená práve pre čínsky trh, tak bude disponovať 5G modemom, zatiaľ čo naša „európska“ verzia ponúka iba štandardné 4G pripojenie.

Samozrejme, podobne ako predošlé série Redmi Note, aj nová séria s označením 10 by mala prísť s dvomi vyhotoveniami – Redmi Note 10 a Redmi Note 10 Pro. Nové odhalenia by ale znamenali vynorenie veľkého otáznika pri modeli Pro, ktorý zrejme nebude priamou línou smartfónu Poco X3 NFC. Nateraz však nemáme dostatok informácií, aby sme mohli polemizovať o prípadných špecifikáciách, či vzhľade smartfónu Redmi Note 10 Pro.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close