HuaweiSpravodajstvo

HarmonyOS má v súčasnosti dosahovať 70% až 80% úroveň Androidu

Vývoj operačného systému HarmonyOS pre smartfóny sa svojim spracovaním a kvalitou pomaly doťahuje na Android

Z rozhovoru s Richard Yu, jedným z riaditeľov spoločnosti Huawei vyplynulo, že sankcie zo strany USA spôsobili viacero interných kríz. Nejde pritom o sankcie z minulého roka, ale o tie aktuálne. Na tému upozorňuje portál myfixguide.com.

„Obdobie krízy“ prinieslo 2. kolo sankcií

Zatiaľ čo zakázanie možnosti používania Mobilných služieb Google nemalo väčší dopad na chod spoločnosti, tak paradoxne táto situácia bola pre spoločnosť skôr „palivom“, aby akcelerovali vývoj vlastnej platformy. Druhé kolo sankcií však Yu už označil za „veľmi nerozumné“ a „katastrofické“, ktoré spôsobilo „obdobie krízy“. Novými opatreniami zo strany USA totiž došlo k odrezaniu spoločnosti od dodávateľského reťazca, ktoré spôsobilo výpadok dodávok základných komponentov, akými sú procesory Kirin. Posledné dodávky procesorov pre Huawei, ktoré sú vyrábané americkými technológiami, musia byť doručené do 15. septembra. Zároveň treba dodať, že ide o dobehnutie objednávok, ktoré Huawei urobil ešte pred oficiálnym oznámením rozšírenia sankcií z mája tohto roka.

Yu ďalej uviedol, že spoločnosť Huawei investovala približne 100 miliónov juanov do vývoja HarmonyOS pričom dodal, že prácu nerobia len pre seba. Ďalej hovoril o tom, že v prípade, ak by bol v budúcnosti pre všetky čínske firmy blokovaný ekosystém Google, tak HarmonyOS môže byť tým systémom, ktorý ho nahradí. Zároveň dodal, že by mohol byť dodávaný aj pre globálny trh.

Smartfón s HarmonyOS v tomto roku nebude predstavený

V priebehu tohto roka spoločnosť plánuje zároveň predstaviť viacero nových produktov poháňaných operačným systémom HarmonyOS, ktorý v súčasnosti poháňa napríklad chytré televízie. Má ísť napríklad o tablety, počítače, či chytré hodinky. Smartfón však očakávať zatiaľ nemáme. Nedávno to potvrdil Yu, ktorý povedal, že prvý smartfón poháňaný s HarmonyOS bude pravdepodobne predstavený až v budúcom roku.

Yu ďalej prezradil, že s vývojom operačného systému pre HarmonyOS napredujú vcelku rýchlo pričom už dnes dosahujú 70%-80% úroveň Androidu

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close