RECENZIA | Xiaomi Mi Band 2 – Inteligentný náramok pre Windows 10 Mobile

Zhruba pred týždňom sa na nám na redakčnom stole objavil inteligentný náramok Xioami Mi Band 2, ktorý vďaka vývojárom tretích strán je možné bezproblémovo používať aj s Windows 10 Mobile zariadeniami. Poďme sa teraz na ňho detailnejšie pozrieť.

Inteligentný fitnes náramok Xiaomi Mi Band 2

Samotný náramok nám prišiel v elegantnom balení, v ktorom nájdete len to najnevyhnutnejšie od klasických návodov, náramku, špeciálneho USB slúžiaceho na nabíjanie a malého prístrojčeka ktorý vložíte do náramku.   Nižšie v galérií si môžete pozrieť detailnejšie jednotlivý obsah balenia ako aj samotné zariadenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samotné vyhotovenie zariadenie hodnotíme veľmi pozitívne. Gumový pásik oproti predchodcovi Band 1 sa oveľa jednoduchšie zapínane na ruke, ktoré zvládnete už aj bez pomoci druhej ruky.

Prejdime však teraz k samotnému zariadeniu, čo dokáže robiť a ako ho prepojiť so smartfónom.

Samotné prepojenie náramku so smartfónom nie je vôbec zložité, stačí si z obchodu stiahnuť aplikáciu Bind Mi Band, zapnúť si Bluetooth a spárovať zariadenia. Toto spárovanie ako aj synchronizácia dát prebehne zhruba do  5 sekúnd.

Rozhranie aplikácie ponúka veľké možnosti nastavení a funkcionalít. Ako na obrázkoch nižšie môžete vidieť tak hlavná obrazovka obsahuje tri náhľady, ktoré vás informujú o počte krokov, spánku a tepovej frekvencie srdca. V spodnej časti náhľadov zase nájdete zaznamenanú vašu aktivitu z celého dňa.

Aplikácia ďalej umožňuje široké možnosti nastavení ako je napr.  inteligentné prebudenie, ktoré vás zobúdza na základe analýzy vášho spánku, tak aby ste sa cítili čo najlepšie oddýchnutý.

xioami-mi-band_rozhranie-aplikacie_4

V rámci Nastavenia zariadenia ďalej nájdete možnosti ako sú zobrazovanie spálených kalórií, zobrazenie tepu srdca, prejdenú vzdialenosť ako aj aktuálny stav batérie, ktoré je potrebné aktivovať aby ste tieto informácie mohli zobrazovať priamo v náramku bez potreby zapínania smartfónu.

V porovnaní s predošlou verziu tohto náramku, ktorý sme mali tak isto v redakcií došlo k viacerým výrazným zmenám. Tá najradikálnejšia ako už asi viete je, že pribudol displej zobrazujúci informácie o vašich aktivitách či času. Zároveň mierne vystúpil aj z tela zariadenia merač tepovej frekvencie, ktorý môže pôsobiť na prvý dojem rušivo, ale po 1 či 2 dňoch to už nebudete vnímať ani v prípade keď nosíte náramok utiahnutý na zápästí „nadoraz“. Na druhej strane však treba povedať, že vďaka tomuto „vystúpeniu“ sme zaznamenali oveľa presnejšie hodnoty meraní v porovnaní s predošlou verziou náramku (merania sme porovnávali s externým zariadením). Mimochodom, výdrž batérie zariadenia je zhruba 1 týždeň.

Avšak čím vás nepotešíme sú notifikácie z tretích aplikácií ako je napr. Messenger a pod., ktoré bohužiaľ absentujú. Dôvodom sú API súbory ktoré Microsoft nesprístupňuje tretím stranám.

Zhrnutie

Oplatí sa alebo sa neoplatí zadovážiť si Xioami Mi Band 2? Na úvod treba však povedať, že  používateľ Windows platformy nemá moc na výber ak nehodlá za inteligentný náramok „vysoliť“ nemalú sumu peňazí. Nám sa v konečnom dôsledku samotný náramok veľmi pozdáva. Prináša všetky funkcie, ktoré od fitness náramku by sme očakávali ako aj relatívne presné merania, ktoré sa dajú porovnať aj s oveľa drahšími zariadeniami. Čo nás však sklamalo sú notifikácie z aplikácií tretích strán, ktoré sú momentálne nedostupné.  Notifikácie z aplikácií je momentálne možné využívať cez aplikáciu Notify Mi Band.

Na záver musíme teda skonštatovať, že ten kto hľadá lacný fitness náramok, ktorý dokáže merať vašu aktivitu tak určite nebude sklamaný. Cena náramku sa pohybuje na úrovni zhruba 20 €. Za poskytnutie náramku na recenziu ďakujeme e-shopu GearBest.com

Xiaomi Mi Band nájdeš tu

Alternatívnym výrobkom k tomuto zariadeniu je zariadenia Xiaomi Mi Band 1S, čo je predchodca vyššie spomínaného zariadenia. Mi Band 1S je možné prepojiť s Windows 10 Mobile zariadením prostredníctvom rovnakej aplikácie, z čoho vyplývajú aj funkcie ktoré sú dostupné. Avšak narozdiel od Band 2 nemá displej a zároveň má senzor merania tepu mierne vnorený do zariadenia. Výsledkom tohto vnorenia sa nám stávalo že nám v ňom ruka mierne „lietala“ čo sa odzrkadlilo na presnosti merania.

xioami-mi-band-1s

Na druhej strane treba povedať, že cena tohto náramku sa pohybuje zhruba na úrovni 10 €.

Xiaomi Mi Band 1 nájdeš tu

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre