RCS Správy od Google by mohli už čoskoro získať populárnu funkciu z iOS

Google v rámci RCS Správ začal s testovaním novej funkcie, ktorá rozširuje možnosti interakcií

RCS Google spravy
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo RCS správy (koláž)

RCS Správy by mohli v dohľadnej dobe už čoskoro nahradiť klasické SMS. Hlavným rozdielom od dnes zavedeného štandardu je, že komunikácia neprebieha prostredníctvom mobilných sietí, ale prostredníctvom internetového pripojenia. Hlavnou výhodou tohto nového štandardu však je, že nepotrebujete sťahovať žiadnu dodatočnú aplikáciu, ako je napríklad WhatsApp či Messenger. Všetko prebieha v rámci vstavaného správcu správ. V prípade, ak druhý účastník komunikácie nie je online, tak mu je správa odoslaná klasickou cestou, teda prostredníctvom SMS správy. Portál androidpolice.com poukazuje na novú funkciu, ktorú spoločnosť Google začala v spojitosti s týmto novým štandardom testovať.

RCS Správy

Portál konkrétne poukazuje na zistenia jedného z používateľov známeho fóra Reddit, ktorému v rámci beta verzie aplikácie pribudla nová možnosť interakcií. Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci správ mu pribudla možnosť reagovania pomocou emoji. Portál píše, že pri dlhom podržaní správy uvidíte možnosť reagovať prostredníctvom 7 rôznych emoji. Táto funkcia je aktuálne verejne dostupnou v službe iMessages od spoločnosti Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
RCS spravy emoji reakcie
Zdroj: Androidpolice.com

Okrem iného medzi ďalšie vylepšenia, ktoré prináša tento nový štandard patrí napríklad podpora až 8-tisícov znakov, namiesto 160. Zároveň používatelia môžu touto cestou zdieľať multimediálny obsah, a v jednotlivých chatoch môže byť až do 100 účastníkov. Inými slovami, oproti klasickým SMS správam, je táto forma komunikácie oveľa bohatšou na obsah a dostupná je pre viac ľudí. RCS správy zároveň ponúkajú aj možnosť byť informovaným o tom, či adresát správu prečítal, ako aj to, či na správu práve reaguje (podobne ako je tomu napríklad v aplikácii Messenger, kde vidíte poznámku o tom, že druhá strana práve odpisuje).

Hoci v súčasnosti RCS Správy sú dostupné len vo vybraných smartfónov, tak Google plánuje túto funkciu sprístupniť v budúcnosti pre všetky Android zariadenia. Druhým dychom však treba dodať, že v súčasnosti túto funkciu musia podporovať aj mobilní operátori.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre