Qualcomm predstavil Snapdragon 888+: Premiéru má mať v Xiaomi smartfóne!

Snapdragon 888+ je na svete a vynárajú sa špekulácie, ktorý smartfón ho privedie ako prvý. Pozrite sa, čo všetko čipset ponúka.

Qualcomm Snapdragon 888+
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Špičkový výrobca mobilných procesorov Qualcomm len pred pár chvíľami predstavil svoj nový vlajkový čipset. Snapdragon 888+ má prekonať aktuálneho kráľa výkonu, svojho predchodcu v podobe Snapdragon 888 a debutovať by mal už čoskoro v smartfóne z dielne čínskeho giganta. Xiaomi je výrobcom, ktorý sa rád preteká o prvenstvo v použití čipsetov od spoločnosti Qualcomm, bude tomu tak i v tomto prípade? A ktorý model by mal priniesť špičkový výkon najnovšieho čipsetu? Pozrite sa, na čo odkazuje portál Xiaomiadictos.com!

Čo ponúka nový Snapdragon 888+?

Vysoký výkon, 5G konektivita alebo možnosť 144Hz displeja? Čo by najviac zlákalo vás? Najnovší čipset Snapdragon 888+ prináša všetky tieto možnosti do vášho smartfónu. Tento mobilný čipset umožňuje taktiež až 16GB pamäte LPDDR5 RAM, rýchle UFS 3.1 úložisko, najnovšiu technológiu WiFi 6, WiFi 6E a Bluetooth 5.2.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Snapdragon 888+ sľubuje až o 20% vyšší výkon oproti svojmu predchodcovi vďaka ôsmym Kryo 680 jadrám s taktom až 3GHz. Grafickým akcelerátorom je v tomto prípade Adreno 660.

Bude prvým smartfónom s novým čipsetom Mi MIX 4?

O príchode Mi MIX 4 so Snapdragonom 888+ sa povráva už dlhšiu dobu. Svedčia o tom i špičkové špecifikácie, ktoré má smartfón priniesť a zaradiť sa tak na vrcholy výkonnostných rebríčkov. Hlavným rivalom pre Xiaomi je však spoločnosť Asus, ktorá má v pláne taktiež priniesť svoj herný ROG Phone práve s týmto čipsetom. Kto z nich teda bude prvý? Mali by sme to zistiť už v najbližších týždňoch.

Mierne navrch by mala mať spoločnosť Xiaomi, ktorá by mala mať Snapdragon 888+ u seba už dlhšiu dobu a testovať ho pre svoj smartfón, ktorým by mohol byť práve Mi MIX 4. Ten sa na svoj debut chystá po boku nadstavby MIUI 13, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta už v auguste. Zatiaľ však nevieme presný dátum ich odhalenia.

Kto si myslíte, že vyhrá súboj o prvý smartfón s čipsetom Snapdragon 888+? A akú cenu odhadujete najvýkonnejším smartfónom s týmto čipsetom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre