Prvá reálna snímka modelu Mi 12 odhaľuje jej skvelú výbavu: Smartfón príde ešte tento rok!

Mi 12 je vlajková loď spoločnosti Xiaomi pre rok 2022. Priniesť má inovácie, ktorými bude určite adeptom na smartfón roka.

Mi 12 snímač
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Model Mi 12 má byť vlajkovou loďou spoločnosti Xiaomi pre rok 2022. Napriek tomu však vieme, že smartfón bude predstavený už koncom tohto roka, čo znamená, že práce na pripravovanom modeli by mali byť v plnom prúde. Toto tvrdenie potvrdzuje i fakt, že unikla prvá reálna snímka pripravovaného vlajkového modelu. Upozornil na ňu portál Xiaomiadictos.com a už teraz vieme, že pôjde naozaj o špičkový model. Pozrite sa, akú výbavu tento smartfón získa!

Mi 12 v znamení výkonu

Rovnako ako každý rok, čínska spoločnosť Xiaomi sa pokúsi priniesť nový vlajkový čipset od spoločnosti Qualcomm ako prvá. Minulý rok sa jej to podarilo, keď prvý 5nm čipset od spoločnosti Qualcomm s názvom Snapdragon 888 priniesla v modeli Mi 11. Už o pár mesiacov nás však čaká predstavenie čipsetu Snapdragon 895, ktorý má byť nástupcom tohtoročnej verzie s ešte lepším výkonom. A práve tento čipset má debutovať v modeli s názvom Mi 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zverejnená fotografia poukazuje najmä na kameru

Prvá zverejnená reálna snímka modelu však odhaľuje oveľa viac, ako použitý čipset. Je ním kamerový modul, ktorý sa znovu dočká iného dizajnu a tento rok prinesie aj neskutočný 192mpx snímač. V porovnaní s predchádzajúcim modelom, ktorým je Mi 11, ide o značný posun vpred, keďže ten využíva „len“ 108mpx snímač.

Navyše sa povráva i o displeji. Má ísť o LTPO displej schopný znížiť obnovovaciu frekvenciu pri funkcii Always-On na 1Hz, zatiaľ čo pri využívaní zariadenia bude displej schopný fungovať v režime 120Hz.

Mi 12 snímač
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Zatiaľ nie je známe, kedy konkrétne smartfón uvidíme. Čínske predstavenie by však mohlo prebehnúť už v decembri rovnako, ako tomu bolo pri predstavovaní jeho predchodcu, Mi 11. Okrem toho nás však tento rok čaká ešte predstavenie množstva smartfónov, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad sériu Redmi 10 či návrat zariadení spolu so sériou Mi Note 11.

Páči sa vám výbava nového Mi 12? A čo poviete na jeho dizajn, pozdáva sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre