Pripravte si občianske preukazy. Instagram bude overovať identitu „podozrivých účtov“

Účty vykazujúce podozrivé správanie budú musieť byť overenými

Instagram identita pouzovatelov
Zdroj: Vosveteit.sk, Instagram logo

Sociálne siete sú čoraz populárnejšie medzi používateľmi a spolu s narastajúcou obľubou, sú zaujímavé aj pre potenciálnych útočníkov, trollov, botov a podobne. To je aj jeden z dôvodov prečo sociálna sieť Instagram, ktorá je nesmierne populárnou hlavne medzi mladými ľuďmi, bude overovať identitu vybraných používateľov stojacich za jednotlivými účtami. Oznamuje to sociálna sieť prostredníctvom tlačovej správy.

Identita bude overovaná pri podozrivom správaní

Identita používateľov nebude overovaná pri všetkých účtoch, ale len pri vybraných. Dotýkať sa bude primárne účtov, ktoré „vyčnievajú z radu“. Teda účtov s podozrivým správaním, ktoré nie je v súlade so vzorcami bežného správania sa používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Od dnešného dňa (pozn. redakcie: 13.8.2020) začneme od ľudí vyžadovať, aby potvrdili, kto je za účtom, keď uvidíme vzor potenciálneho neautentického správania…“ píše sociálna sieť v publikovanej tlačovej správe.

Sociálna sieť ďalej píše, že overenie identity sa bude dotýkať relatívne malého počtu používateľov. Na identifikáciu účtov bude pritom využívať širokú škálu rôznych signálov správania sa. Medzi takéto správanie môžu napríklad patriť účty zapojené do koordinovaného neautentického správania, alebo keď systémy detegujú väčšie množstvo sledovateľov niekoho, kto je z inej krajiny, prípadne ak budú poodhalené znaky automatizácie, ako sú napríklad účty botov (pozn. redakcie: ide o automatizované účty počítačových systémov, ktoré napríklad automaticky lajkujú statusy používateľov a podobne).

Po identifikácii podozrivého účtu bude používateľ vyzvaný, aby overil vlastníctvo k účtu, napríklad prostredníctvom občianskeho preukazu, ktorý bude neskôr po overení identity vymazaný z databázy spoločnosti. V prípade, ak podozrivé účty neoveria svoju identitu, tak ich dosah môže byť obmedzený, prípadne účet môže byť deaktivovaný.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre