Spravodajstvo

Prehliadač Microsoft Edge v najnovšom teste porazil Firefox aj Chrome

Microsoft v najnovšom videu zverejnenom na Youtube ukázal zrejme najväčšiu výhodu prehliadača Microsoft Edge. Natívny internetový prehliadač operačného systému Windows 10 sa ocitol v súboji s populárnymi prehliadačmi Mozilla Firefox a Google Chrome. Na notebookoch s najnovšou verziu systému Windows 10 Fall Creators Update boli 3 prehliadače vystavené testu životnosti batérie.

Výsledky sú naozaj prekvapivé

Video v podstate ukazuje, že prehliadač Microsoft Edge je lepší ako konkurenčná Mozilla Firefox a Google Chrome z hľadiska životnosti batérie. Prehliadač Edge v teste neustáleho prehrávania HD videí vydržal až 16 hodín, 8 minút a 33 sekúnd, a Firefox porazil o viac ako 6 hodín. Google Chrome bol na tom celkom lepšie a za prehliadačom Edge zaostáva iba o 2 a pol hodiny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Čo sa stane, keď tri identické zariadenia používajú rôzne prehliadače? Tím tímu Microsoft Edge to chcel zistiť. Tento experiment ukázal, že životnosť batérie na počítači s procesormi Microsoft Edge trvá o 63% dlhšie ako Mozilla Firefox a o 19% dlhšie ako prehliadač Google Chrome, „ píše sa pod videom Microsoftu.

V podobnom teste sa nachádzal už niekoľkokrát

Nie je to prvýkrát, čo sa Microsoft Edge ocitol v teste životnosti batérie. Už v minulosti bol v tejto oblasti lepší než jeho konkurencia, no výsledky nikdy neboli až také rozdielne ako v tomto prípade. Rapídny rozdiel v menšej spotrebne elektrickej energie prehliadača Microsoftu Edge nastal hneď po vydaní aktualizácie Fall Creators Update, v ktorom Microsoft priniesol mnoho dizajnových zmien, ktoré ale taktiež výrazne dopomohli ku lepšej efektívnosti celého prehliadača. Aký internetový prehliadač používate Vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close