AppleSpravodajstvo

Predstavenie nových zariadení iPhone 12 bude v najbližší utorok. Pozrite sa, čo všetko zatiaľ vieme

Nový produktový rad smartfónov iPhone 12 bude predstavený 13. októbra. Pozrite si prehľad známych (zatiaľ však ešte nepotvrdených) informácií, ktoré o nich vieme

Pomaly, ale isto sa blížime k predstaveniu nových iPhone 12 zariadení. Malo by sa tak stať už 13. októbra v Apple Park campus v Cupertino, v štáte Kalifornia, teda v najbližší utorok. Hoci spoločnosť Apple doposiaľ nepotvrdila o pripravovaných smartfónov moc informácií, tak aj napriek tomu mediálnym priestorom koluje viacero vlastností a špecifikácií spomínaných zariadení. Nižšie sme si pre vás pripravili ich prehľad na základe informácií portálu  macrumors.com.

4 modely

Očakáva sa, že spoločnosť Apple predstaví celkovo 4 modely smartfónov, ktoré sa budú okrem špecifikácií od seba líšiť aj veľkosťou displeja. Konkrétne by mali byť predstavená 5,4“, 6,1“, 6,1“ (Pro verzia) a 12“ verzia zariadenia. Zároveň treba dodať, že vo všetkých prípadoch by mali byť zariadenia vybavené  OLED panelom. Rovnako sa objavili informácie, že vybrané modely zariadení by mali podporovať až 120Hz zobrazovaciu frekvenciu displeja. Tu však treba dodať, že sa objavili aj protichodné správy.

4 modely iPhone 12
Zdroj: YouTube (macrumors)

Mal by byť prítomný LiDAR skener

Ako môžete vyššie v tabuľke vidieť, tak vybrané modely smartfónov by mali disponovať LiDAR skenerom. Vo svojej podstate ide o technológiu, ktorá meria vzdialenosť medzi predmetmi prostredníctvom osvetlenia cieľa laserovým svetlom. Hoci táto technológia znie ako z budúcnosti, tak v skutočnosti ide o vcelku starú technológiu. Do smartfónov, či ďalšej konzumnej elektroniky, sa však postupne dostáva až v priebehu posledných rokov.

LiDAR skener_ako vidi kamera predmety
Zdroj: YouTube (TheUnlockr)

Dizajn zariadenia bude vyčnievať

Aktuálne správy ďalej hovoria o tom, že vzhľad zariadenia bude odlišným od svojich predchodcov. Budeme tam však cítiť „podpis“ spoločnosti Apple, ktorý sme mohli vidieť niekoľko rokov dozadu. Najväčší rozdiel pravdepodobne nájdeme v plochom kovom rámčeku okolo zariadenia, ktorý bude z nehrdzavejúcej ocele. Pre lepšiu ilustráciu, si predstavte produktový rad iPhone 4. Týmto novým vzhľadom by malo dôjsť okrem iného aj k zosúladeniu dizajnu telefónov iPhone s modelmi iPad Pro 2020.

vzhlad iphone 12
Zdroj: YouTube (macrumors)

Ďalej sa objavili špekulácie, že Apple použije kamerový systém TrueDepth, ktorý zníži veľkosť zárezu v prednej strane displeja. Ale tu treba dodať, že existuje hneď niekoľko správ, ktoré sa od seba líšia. Niektoré hovoria, že to bude naprieč celým produktovým radom, a iné zas hovoria, že tento nový kamerový systém bude použitý len v drahších modeloch. Ďalej sa hovorí aj o 3D zadnom kamerovom systéme s 3 snímačmi, ktorý pomocou lasera počíta informácie o hĺbke objektov v miestnosti, čím zlepšuje možnosti fotografovania v AR.

Konečne aj 5G?

Hoci 5G technológia je stále v plienkach, tak aj napriek tomu ide o technológiu, ktorá je stále žiadanejšou. Dokonca aj v našich končinách je už vo vybraných lokalitách dostupnou. Očakáva sa, že aj Apple prinesie túto technológiu. Podľa aktuálny informácií, 5G technológiou by mali byť vybavené všetky modely smartfónov.

Nový čip A14

Asi nikoho neprekvapí, že nový produktový rad telefónov iPhone 12, dostane s veľkou pravdepodobnosťou aj nový procesor A14, ktorý by mal byť podľa všetkého vyrobený 5nm technológiou. Za samotnou výrobou čipov má stáť spoločnosť TSMC. Okrem väčšieho výkonnú, procesor by mal byť aj energeticky úspornejším.

iPhone 12_procesor A14_specifikacie (ocakavane)
Zdroj: YouTube (macrumors)

„Odľahčené balenie“

Zároveň v obehu je ak informácia, ktorá hovorí, že nové zariadenia spoločnosti Apple budú dodávané bez káblov, slúchadiel, či adaptéru. Za týmto rozhodnutím má stať to, aby spoločnosť dokázala z pohľadu ceny udržať  smartfóny na „uzde“.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close