AutáSpravodajstvoXiaomi

Predsa len sa dočkáme! Prvý elektromobil od Xiaomi by mal byť odhalený už o pár týždňov

Dlho očakávaný prírastok do sveta elektromobilov od čínskej spoločnosti Xiaomi by mal byť predstavený už v auguste.

O predstavení prvého elektromobilu z dielne čínskej spoločnosti Xiaomi sa povráva už niekoľko rokov. Podľa predošlých vyhlásení a uniknutých informácií sme mali prvý elektromobil vidieť už v minulom roku, no napokon sa tak nestalo. Postupom času však téma Xiaomi elektromobilu utíchala a v posledných mesiacoch sa o nej skoro vôbec nehovorilo. Mesiace ticha a čakania však zrejme boli iba predzvesťou niečoho veľkého, na čo sa čínsky výrobca pripravuje.

Prototyp uvidíme už v auguste

I keď sme od uvedenia na trh pomerne stále ďaleko, prvý obraz očakávaného vozidla by sme mali získať už o pár týždňov. Naznačujú to najnovšie informácie priamo z domovskej Číny (via Gizmochina.com). Zahraničné zdroje najnovšie poukázali na možný dátum predstavenia prototypu Xiaomi elektromobilu, ktorý by mal byť vytýčený už na mesiac august. Predstavenie prototypu by mal mať pritom na starosti priamo zakladateľ spoločnosti Xiaomi, Lei Jun.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Primárny cieľ zakladateľa Xiaomi

Z pohľadu vývoja prvého elektromobilu je práve Lei Jun kľúčovou osobou, ktorá už dlhodobo presadzuje túto myšlienku v útrobách spoločnosti. Niektoré zdroje dokonca uvádzajú, že zakladateľ Lei Jun trávi v centrále dcérskej spoločnosti Xiaomi Auto až 2/3 svojho času. Na starosti by mal mať monitoring celého vývoja prototypu, ktorý by sa mohol stať realitou už čoskoro.

Masová výroba až o dva roky

Prvý elektromobil od spoločnosti Xiaomi však aj napriek zrejme skorému predstaveniu nebude úplne realitou najbližších mesiacov. Niektoré zo zásadných testov údajne prídu na rad až po samotnom predstavení prototypu. Zásadné testy, najmä testovanie v zimných podmienkach, tak začne nová „automobilka“ testovať až počas najbližšej zimy. Od predaja sme však stále ďaleko, keďže ku masovej výrobe by podľa najnovších informácií malo dôjsť až v roku 2024.

Dizajn má na starosti popredná spoločnosť

Informácie týkajúce sa prípadných špecifikácií samotného elektromobilu od Xiaomi sú stále skryté pod rúškom tajomstva. Nateraz je známe, že samotný dizajn vozidla bude mať na starosti spoločnosť HVST Automobile Desing. Jej rukopis napríklad nájdeme u známeho konceptového vozidla Maven od spoločnosti WM Motor. V kuloároch sa pošuškáva, že Xiaomi sa vyberie skôr cestou namierenou na spotrebiteľov ako na predstavovanie športových či vizionárskych vozidiel. Očakáva sa príchod automobilu zo segmentu A poprípade B. Disponovať by malo určitým stupňom autonómneho riadenia a cenovka by sa mala pohybovať niekde na úrovni 150 000 až 200 000 juanov (22 000 – 30 000 eur) za vozidlo z A segmentu, poprípade 200 000 až 300 000 juanov (30 000 – 40 000 eur) za vozidlo z B segmentu. Pochopiteľne, ide zatiaľ iba skôr o špekulatívne cenovky, primárne namierené výlučne na domáci trh.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close