SpravodajstvoXiaomi

Prečo Google aplikácie nahrádzajú pôvodné od Xiaomi? A aké so sebou prinášajú výhody?

Niektoré aplikácie od Xiaomi pomaly nahrádzajú aplikácie od Googlu. Pozrite sa, prečo sa tak deje a prečo by nás to malo tešiť.

Ak patríte medzi starších fanúšikov spoločnosti Xiaomi, určite si spomeniete na pôvodné aplikácie nadstavby MIUI. Tých bolo pôvodne oveľa viac, zatiaľ čo Google aplikácií sme v smartfóne našli menej. V prvých smartfónoch, ktoré sme si kedysi mohli kúpiť na našom trhu, dokonca nebol predinštalovaný ani prehliadač Google Chrome a z aplikácií od Googlu sme v smartfónoch našli len Obchod Play. To sa však postupom času zmenilo a práve aplikácie od spoločnosti Google nahrádzajú tie pôvodné z nadstavby MIUI. Prečo tomu tak je? A aké výhody so sebou takéto nové aplikácie prinášajú? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Prečo odchádzajú aplikácie od Xiaomi a nahrádzajú ich tie od Googlu?

Ak si spomínate na model Mi 9T Pro, ktorý otriasol trhom najmä pre svoju výbavu a selfie kameru skrytú vo výsuvnom module, tak určite viete, že šlo o prvý smartfón s aplikáciami od Googlu vo väčšej miere. Dovtedy prichádzali aplikácie od Xiaomi do smartfónov v pomerne veľkom počte. S príchodom tohto modelu prišli aplikácie na volanie a posielanie správ od Googlu a postupne sa začali tieto aplikácie rozširovať. A aký bol k tomuto dôvod? Xiaomi si to veľmi dobre odôvodnilo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Európske preferencie a taktiež regulácie pre bezpečnosť používateľov a súkromie konverzácií donútili čínskeho giganta prejsť na inú alternatívu. Pôvodné aplikácie totiž nespĺňali požiadavky zo strany Európskej únie a Xiaomi sa tak rozhodlo, že aplikácie radšej vymení. Úprava vlastných aplikácií by totiž bola zrejme náročnejšou, a preto môžeme v našich smartfónoch nájsť aplikácie od Googlu. Tu však nekončíme a používatelia smartfónov mimo Čínu tieto aplikácie preferujú aj z iných dôvodov. Teraz sa poďme na ne pozrieť.

Aké výhody so sebou tieto aplikácie prinášajú?

Nielen telefón a správy, aj iné aplikácie dnes nájdeme v smartfónoch od Xiaomi, ktoré pochádzajú od spoločnosti Google. Počas rokov si zmenou prešiel aj kalendár, ktorý si však môžeme stiahnuť z Obchodu Play a nemusíme využívať alternatívu od Googlu. V smartfónoch z radov Xiaomi, Redmi aj Poco ale dnes nájdeme oveľa viac takýchto aplikácií a v nových smartfónoch sa nachádza napríklad aj aplikácia Fotky, ktorá dokáže nahradiť pôvodnú Galériu, YouTube Music zasa Mi Hudbu a nehovoríme ani o Google Chrome, ktorý sa využíva oveľa viac, ako klasický Mi Prehliadač. Používatelia preferujú tieto aplikácie najmä pre lepšiu synchronizáciu a kooperáciu vďaka účtu Google.

Vďaka synchronizácii s týmto účtom je pre nás taktiež oveľa jednoduchšie preniesť svoje súbory či nastavenia do nového smartfónu. Ak by sme využívali len pôvodné aplikácie od Xiaomi, jednoduchý presun svojich údajov by bol zrejme jednoduchý len vo chvíli, kedy by sme si kúpili nový smartfón od Xiaomi. Nakoľko však Google aplikácie fungujú spoľahlivo medzi viacerými výrobcami smartfónov, nie sme nútení využívať len smartfóny od toho istého výrobcu.

Preferujete aplikácie od Xiaomi či od Googlu? A pamätáte si ešte aplikácie pre volanie a správy nadstavby MIUI? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close