Spravodajstvo

Pozrite sa, čo by ste videli, ak by vesmírne rakety boli priesvitné

Čo by sme videli, ak by vesmírne rakety boli priesvitné? Pozrite si video, ktoré znázorňuje 4 rôzne rakety v rôznych fázach letu.

V minulosti sme mohli vidieť viacero smartfónov, ktoré boli transparentnými. Inými slovami, odkrývali svoje „vnútornosti“ ako je napríklad batéria, kamerový modul, procesor a podobne. Jedným z takýchto posledných zariadení, na ktoré sme upozorňovali, je smartfón Redmi K30 Pro. Čo ak by však priesvitná bola vesmírna raketa? Ako by to vyzeralo?

Pozrite sa, ako by vyzerala transparentná raketa

Na serveroch Youtube, konkrétne na účte Hazegrayart, sa objavilo vcelku zaujímavé video, ktoré ukazuje, ako by vyzerala transparentná raketa. Na video upozorňuje portál futurism.com.

Video nižšie ukazuje jednotlivé fázy letu, od štartu až po fázy oddelenia jednotlivých modulov rakiet. Na videu sú znázornené rakety Saturn V, ktorá bola využívaná v rokoch 1967 a 1973; raketa Space Shuttle, ktorá sa používali v rozmedzí rokov 1981 až 2011; raketa Falcon Heavy od spolčnosti SpaceX, a NASA’s Space Launch System (SLS), ktorá bola predstavená v roku 2011.

Video ďalej zachytáva rôzne druhy palív, ktoré sa používajú pri rôznych fázach letu rakety. Červená je petrolej RP-1, vysoko rafinovaná forma petroleja podobná prúdovému palivu. Oranžová je kvapalný vodík (LH2), bežné raketové palivo používané NASA. Modrá je tekutá forma infuzóriového kyslíka, ktorá sa často používa ako oxidačné činidlo pre kvapalný vodík v raketách.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close