BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako si môžete zapnúť režim Inkognito v Google Mapách

Mať možnosti kontroly súkromia v aplikáciách je na nezaplatenie

Inkognito režim v Google Mapách je prítomný necelý rok, ale aj napriek tomu sa na neho vcelku zabúda. Jeho aktivácia je pritom veľmi jednoduchá vrátane jeho používania.

Ako je možné aktivovať režim Inkognito v Google mapách?

Zapnutie tohto režimu je vcelku jednoduché. Stačí si kliknúť na ikonu svojho profilu vo vrchnej časti obrazovky. Následne pod svojim účtom nájdete položku „Turn on incognito mode“, teda „Zapni anonymný režim“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
zapnutie anonymne rezimu_google mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

 

V prípade, ak ste si úspešne zapli Inkognito režim, tak po tom sa Vám reštartuje aplikácia a vo vrchnej časti obrazovky, namiesto Vášho avataru, uvidíte ikonu režimu Inkognito. Rovnakým spôsobom tento režim aj vypnete.

Inkognito rezim_google mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

Na čo slúži režim Inkognito?

Režim Inkognito v aplikácii Google Mapy je navrhnutý tak, aby neukladal Vašu históriu vyhľadávania na mape, a aby sa zároveň neukladal do histórie záznam o Vašom pohybe. Pri aktivácii tohto režimu dôjde k dočasnému pozastaveniu ukladania Vašej polohy, a to aj napriek tomu, že máte túto funkciu v smartfóne povolenú. Tieto informácie sa rovnako nezobrazia ani osobám, ktoré máte nastavené ako „Dôveryhodné kontakty“.

Anonymny rezim_google mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

Viac ako 50% používateľov sa mýli v tom ako funguje Inkognito mód. Patríte medzi nich aj Vy?

Kedy je vhodné používať režim Inkognito?

Rovnako, ako v prehliadači Chrome, taj aj v prípade Máp je využívanie tohto režimu vo viacerých situáciách legitímne.  Ide napríklad o situácie kedy  požičiate Váš smartfón niekomu druhému, keď idete vyzdvihnúť nejaký darček na špeciálne miesto, a nechcete aby o tom existoval záznam (prípadne aby k nemu niekto pristupoval, napríklad cez webové rozhranie počítača) a podobne. Nech je dôvod hocijaký, tak mať v rukách možnosť kontroly nad súkromím je vskutku užitočné.

Via AndroidPolice.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close