SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Poznáme dátum dostupnosti Windows 10 Mobile Creators Update aktualizácie

Začiatkom týždňa sme vám priniesli informácie ako je možné si nainštalovať Windows 10 Creators Update a deň na to Microsoft potvrdil oficiálny dátum dostupnosti, o ktorom sa špekulovalo už dlhšiu dobu.

Počas včerajšieho dňa Microsoft prišla aj s informáciami, ktoré hovoria o dostupnosti tejto aktualizácie aj pre smartfóny. Update na mobilnú platformu ako spoločnosť avizovala príde s miernym oneskorením, ale nie až tak výrazným ako mnohí očakávali, update totiž bude možné stiahnúť už od 25. apríla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť ďalej dodáva, že dostupnosť aktualizácie sa môže líšiť od viacerých faktorov ako sú napríklad mobilný operátor, krajina, región, špecifický software nainštalovaný na smartfóne, obmedzenia hardwaru a ďalšie.

Historicky možno však povedať, že používatelia, ktorý majú smartfón blokovaný na operátora dostali aktualizáciu zhruba s jedným až dvojtýždňovým oneskorením v prípade Výročnej aktualizácie. Čo sa týka minimálnych hardwarových požiadaviek, tak tie momentálne Microsoft ešte nezverejnil. Na druhej strane možno predpokladať, že všetky predstavené smartfóny v posledných dvoch rokoch by mali aktualizáciu obdŕžať, avšak šepká sa, že update by mohli dostať aj staršie zariadenia bežiace ešte na Windows Phone 8.1. Nechajme sa však prekvapiť.

Zdroj: Microsoft

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close