SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Poznáme ďalšie informácie o zariadení z kuchyne DELL

Pred niekoľkými dňami sme vám priniesli informácie o zariadení, o ktorom sme si najprv mysleli že je z dielne Microsoftu, ale neskôr vyplynulo z dostupných informácií, že sa jedná o „kuchyňu“ spoločnosti DELL, ktorá pracovala na vývoji samrtfónu s OS Windows 10 Mobile.

Podľa najnovších informácií zariadenie malo byť poháňané procesorom Intel Core M zo série Kaby Lake Y, ktorému mala sekundovať operačná pamäť RAM s 4GB, resp. 8GB a úložný priestor 256GB s možnosťou jeho rozšírenia o SD karty. Nemala chýbať ani podpora skeneru očnej dúhovky, ktorú nájdeme dnes či už v 950-ke alebo X3 od HP. Výraznou zmenou oproti konkurencií mal byť displej s veľkosťou až 6.4“, teda jedná sa o zariadenie už z triedy phabetov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Malo prísť nie „hoci aké“ Continuum

Dell išiel mierne ďalej ako Microsoft v prípade funkcionality Continuum, totiž jeho cieľom bolo vybudovať okolo tohto smartfónu sériu produktov, medzi ktorými nemala chýbať dockovacia stanica, ale nie hoci aká. Totiž táto od Dell-u mala za cieľ premeniť smartfón na plnohodnotný počítač, ktorý si samozrejme vyžaduje aj úplne iný výkon, ktorý sa mal z 3.5W po pripojení do dockovacej stanice zvýšiť na 12W.

To či sa dočkáme smartfónu Dell Stack je otázne

Dell údajne na zariadení pracoval od roku 2014 s plánovaným termínom uvedenie na trh na jar 2017, avšak to či spoločnosť aj naďalej pracuje na tomto zariadení nie je nateraz známe a viacero dôveryhodných zdrojov si protirečí. Jedni hovoria, že Dell s vývojom skončil a druhé zdroje zase hovoria len o pozastavení projektu dokým nebude vyriešený problém s kompatibilitou procesorov s architektúrou x86 a operačným systémom Windows 10 Mobile.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close