Počuli ste už o VPN? Prinášame vám pár tipov, ako ho využiť

vpn
zdroj: vpntrends.com

Keď niekto spomenie Virtuálnu privátnu sieť (VPN), hádam každému napadnú výhody ako súkromie, bezpečnosť a podobne. Uvažovali ste však niekedy o tom, že by ste ho chceli skúsiť? Prinášame vám pár tipov, kde a ako ho využiť.

Ochrana pred DDoS útokmi počas hrania:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V posledných rokoch bol nárast eSportu obrovský. Je to priam až neuveriteľné, ale na druhú stranu sme radi, že môžeme žiť v čase, kedy sa svet hýbe míľovými krokmi dopredu a nič nie je nemožné. Rovnako ako v reálnych športoch, aj tu sa nachádzajú ľudia, ktorí jednoducho nevedia prehrávať. Preto sa niektorí občas uchýlia k praktikám ako napríklad distributed-denial-of-service (DDoS).

zdroj: hearstapps.com

Bezpečnosť pri sťahovaní torrentov:

Tresty za sťahovanie torrentov sú v niektorých krajinách vysoké. Avšak z dobrého dôvodu. Môžete kedykoľvek získať všetko, čo chcete a hlavne zadarmo. Okrem ilegálnych torrentov však Existuje mnoho stránok, kde môžete sťahovať legálne torrent. Nanešťastie, častokrát nevedia ochrancovia zákona rozlíšiť, o aký druh ide.

zdroj: bitcoinhub.co.za

Ak chcete zdieľať legálne súbory rýchlo pomocou P2P siete, ale nechceli by skončiť v zozname sledovaných, VPN dokáže zabezpečiť potrebné súkromie a skryť vašu identitu. Aj keď nepáchate nič ilegálne, neznamená to, že v budúcnosti nebudete, a preto by bola škoda, ak by ste niekde mali svoje meno zapísané zozname.

Online nakupovanie:

Žijeme v dobe, kedy nie je problém kúpiť čokoľvek a odkiaľkoľvek. Všetko, čo potrebujeme, je internetové pripojenie. Viac a viac ľudí využíva najmä tento spôsob nakupovania. Je to rýchle, spoľahlivé a hlavne pohodlné.

zdroj: hackmageddon.com

Pozor si však treba dať na podozrivé stránky, ktoré sa od Vás iba snažia vylákať osobné údaje. Ak máte obavy o bezpečnosť vašich osobných údajov, uchovávanie informácií v šifrovanom tunely pri platobnom procese by vám malo umožniť pokojný spánok, zatiaľ čo bude váš balík cestovať.

zdroj: vlastný
zdroj: vlastný

Ďalším tipom, ako využiť VPN je znovu z oblasti nakupovania. Ak ste aj Vy typ človeka, ktorý častokrát porovnáva ceny, možno ste si všimli, že rovnaké produkty z rôznych kútov sveta nemajú rovnakú cenu. Namiesto zisťovania kurzov mien a prepočítavania, povedzme, poľskej ceny zatiaľ čo sa nachádzate na Slovensku, sa jednoducho pripojte pomocou VPN na poľský server.

zdroj:  windowscentral.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre